eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Zatrudnienie po stażu kobiety niepełnosprawnej w ciąży


2015-04-07 10:15 autor: paaulynaa

1 910 odsłon

Zatrudnienie po stażu kobiety niepełnosprawnej w ciąży

Witam,

od marca zaczęłam staż z UP i dodatkowo dostaję dofinansowanie z PFRON z programu "JUNIOR". Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Staż mam do końca listopada. Od grudnia pracodawca zadeklarował się zatrudnić mnie na 6 miesięcy. Obecnie jestem w 6. tygodniu ciąży. Poród przypada na koniec listopada/początek grudnia, wtedy kiedy kończy mi się staż a zaczyna praca o umowę o pracę.

Jak to będzie wyglądało finansowo, jak pracodawca w grudniu zatrudni mnie jako osobę niepełnosprawną, która ledwo co urodziła dziecko? Czy przysługuje mi jakiś zasiłek i czy tylko na okres tych 6 miesięcy? Jak pracodawca z PFRON-u będzie otrzymywał dofinansowanie na mnie to przy zwolnieniu też będzie otrzymywał, czy to będzie skierowane do ZUS0-u? Jak to dla mnie będzie wyglądało finansowo?

Zastanawiam się czy nie lepiej skrócić czas stażu, porozmawiać z pracodawcą żeby szybciej mnie zatrudnił żebym mogła normalnie otrzymywać zasiłek w normalnej kwocie. Zależy mi na jak najlepszym rozwiązaniu, ponieważ narzeczony nie ma wysokich dochodów i z jednej pensji nie będziemy w stanie wyżyć. Bardzo proszę o poradę, jakie będzie najkorzystniejsze rozwiązanie tej sprawy. 

Jeszcze chciałam się zapytać jak to zrobić, ponieważ pracuję cały czas przy komputerze wykonuję pracę biurową a wiem, że można siedzieć przy monitorze tylko 4 godziny w ciąży z powodu wymuszonej postawy siedzącej. Tu każdy wykonuje pracę przy komputerze, więc pozostałe 4 godziny przy innym stanowisku/innych obowiązkach odpadają.

Bardzo proszę o rzeczową poradę.

Pozdrawiam,
Paulina

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • sedbudsa

  Dodano 2013-10-24 12:43 przez sedbudsa

  Praca a emerytura i orzeczenie o niepełnosprawności

  Witam,
  chcielibyśmy zatrudnić pracownika na dozorcę, umowa o pracę (40/tyg.). Pracownik ten ma ustalone prawo do emerytury, stopień umiarkowany o niepełnosprawności. Czy z tego tytułu są dla pracodawcy jakieś dopłaty, dofinansowania i co z PFRON? Czy opłaca się zatrudnić takiego pracownika?

 • anapola

  Dodano 2013-10-30 22:18 przez anapola

  Staż z urzędu pracy, ciąża i urlop macierzyński a forma umowy o pracę

  Witam,
  obecnie jestem na stażu z urzędu pracy, który kończy się 15 listopada 2013 r. Okazało się że jestem w ciąży (rozwiązanie na 1 lutego 2014). Obecny pracodawca ma obowiązek zatrudnienia mnie na minimum 3 miesiące. Mam pytanie: czy po przepracowaniu przynajmniej miesiąca będzie mi przysługiwał u...

 • urszulka08

  Dodano 2013-10-22 23:03 przez urszulka08

  Ciąża a zatrudnienie na niepełny etat

  Od 15 kwietnia do 14 września byłam skierowana na staż z Urzędu Pracy. Był to staż unijny. W czerwcu okazało się, że jestem w ciąży, po zakończeniu stażu w październiku pracowałam w tej samej firmie, w której miałam staż na umowie zlecenia.
  Od listopada mam dostać umowę o pracę na pół etatu, i chcia...

 • amorki241

  Dodano 2019-01-20 13:57 przez amorki241

  Pytanie o prawa w ciąży na umowie próbnej zawartej na 3 miesiące

  Witam, 7 stycznia zaczęłam nową pracę. Dostałam umowę na okres próbny 3 miesiące. Wczoraj okazało się, że jestem w 11. tygodniu ciąży. Kiedy mogłabym iść na L4 i czy przysługuje mi ochrona w pracy, jako kobiecie w ciąży.
  Zostałam zatrudniona jako kasjerka, a wykonuję ciężką pracę ponieważ stawiają ...

 • Kobietazproblemem

  Dodano 2017-07-05 12:55 przez Kobietazproblemem

  Praca w ciąży. Kiedy przysługuje mi L4?

  Dzień dobry, obecnie jestem w 8. tygodniu ciąży. W dniu wczorajszym podpisałam umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy. Opisując pokrótce, nie byłam w sytuacji, że nie miałam pracy i kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży szybko zaczęłam jej szukać, lecz cały czas pracowałam na tzw. umowie uakty...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania