eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy rozwiązanie umowy o pracę bez podpisu dwóch współwłaścicieli jest ważne?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-11-13 16:40 autor: Pracownik10

3 545 odsłon

Czy rozwiązanie umowy o pracę bez podpisu dwóch współwłaścicieli jest ważne?

Witam,

otrzymałem rozwiązanie umowy z 2-tygodniowym wypowiedzeniem, okres ten minął i jestem już zarejestrowany w PUP. Jednak okazało się że na rozwiązaniu umowy jest tylko jeden podpis współwłaściciela, a drugi nic o tym nie wiedział i nie chce podpisać tego rozwiązania umowy (taki wew. spór). Jest to spółka z o.o. i jeden ze współwłaścicieli twierdzi, że mają współreprezentatywność.

W związku z tym: czy rozwiązanie umowy jest ważne? Czy będzie to powodować jakieś skutki, jeżeli pozostanie tak jak jest (czyli bez drugiego podpisu)? Czy powinienem coś z tym uczynić, by prawnie uregulować stosunek pracy z tym pracodawcą? 

Dziękuje

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-13 19:11 autor odpowiedzi: Adw. Filip Poniewski

  Wypowiedzenie umowy o pracę, nawet obarczone wadami formalnymi, jest skuteczne. W tej sytuacji można było wyłącznie odwołać się do sądu. Jednak skoro już upłynęły ponad dwa tygodnie, to oznacza że nie można już tego zrobić.

  Co do samej kwestii poprawności wypowiedzenia, należałoby po pierwsze uzyskać odpis z KRS tej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - czy jest tam wpisana jednoosobowa reprezentacja spółki, czy też dwuosobowa reprezentacja spółki. Poza tym wenwętrzne akty prawne spółki (takie jak np. regulamin zarządu) mogą przewidywac szczególne regulacje dotyczące reprezentacji spółki w zakresie stosunków pracy i regulować jednoosobową reprezentację spółki w sprawach prqacowniczych pomimo, iż co do zasady reprezentacja powinna być dwuosobowa.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • wisnia0708

  Dodano 2013-10-17 11:35 przez wisnia0708

  Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony

  Dzień dobry,
  mam taką bardzo nietypową sprawę. Chodzi o to, że znalazłem dobrze płatną pracę za granicą i nowy pracodawca chce mieć mnie u siebie jak najszybciej. Problem w tym iż pracuję w Polsce i mam umowę na czas nieokreślony i nie sądzę by pracodawca tak szybko mnie z firmy puścił (to praktyczn...

 • jolac59

  Dodano 2013-10-04 21:03 przez jolac59

  Świadczenie przedemerytalne, a praca na czas określony

  Witam,
  bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnej kwestii. Pracowałam od 1 lipca 2013 r. na okresie próbnym (sprawdziłam się) i dostałam umowę od 1.10.2013 r. do 30.09.2016 r. i to mnie trochę zastanawia. Pracodawca powiedział, że taka umowa nie daje gwarancji, że mnie np. nie zwolni za jakiś czas, ...

 • MaGdA62

  Dodano 2013-11-24 07:10 przez MaGdA62

  Urlop wychowawczy i likwidacja zakładu a zajście w ciążę

  Witam,
  obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do końca roku 2013, jestem na okresie wypowiedzenia, ponieważ likwidują mój zakład pracy. W ubiegłym tygodniu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Na co mogę  liczyć?
  Sytuacja w firmie jest taka iż będzie likwidator, bo jest majątek do sprzedaży, jak ...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-06-06 10:57 przez konto usunięte

  Zwolnienie z pracy pracownika przebywającego na chorobowym

  Witam,
  Zwolniono mnie z pracy w trakcie trwania zwolnienia chorobowego, które trwa już 45 dni. Czy pracodawca może mnie zwolnić?

 • olek

  Dodano 2013-11-08 10:46 przez olek

  Warunki wypowiedzenia umowy a zmiany płacowe i godzinowe

  Jestem wychowawcą w Domu Dziecka, zatrudnionym z KN. Otrzymałam zmianę warunków płacy i od 2.01.2014 jestem na okresie wypowiedzenia. Poinformowano mnie, że zostanie mi wypłacona jedynie pensja na poprzednich warunkach, jednak bez dodatku motywacyjnego i dodatku trudnościowego, który wynosi 30%. Zmi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania