eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy mam prawo do świadczeń?


2013-07-15 16:57 autor: konto usunięte

3 619 odsłon

Czy mam prawo do świadczeń?

Od 2 lat przebywałam na urlopie wychowawczym. Niestety pod koniec tego urlopu rozchorowałam się i dostarczyłam L4. Kto w takim przypadku płaci chorobowe?

A co jeśli zajdę w ciążę? Czy przysługują mi normalne świadczenia z tego tytułu (płatne chorobowe, macierzyńskie) i jakie warunki muszę spełnić żeby takie świadczenia otrzymywać?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-07-16 06:51 autor odpowiedzi: Jowita

  Żeby otrzymać wynagrodzenie chorobowe ewentualnie zasiłek chorobowy, należy wrócić do pracy - inaczej mówiąć przerwać urlop wychowawczy.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-11 19:43 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Jezeli jest Pani na urlopie wychowawczym to nie nalezy sie Pani swiadczenie z tytułu zwolnienia lekarskiego.

  Tak jaknapisała Jowita powinna Pani złozyc wniosek do pracodawcy (30 dni przed planowanym terminem porodu) i od pierwszego dnia powrotu moze Pani dostarczyć L4.Wtedy przysługuje Pani wyplata chorobowego/zasilku.

  Jezeli wiec jest Pani caly czas na wychowawczym to jakzajdzie juz Pani w ciaze prosze zlozyc wniosek do pracodawcy o powrocie do pracy i 1 dnia dostarczyc zwolnienie jezeli ciaza bedzie tego wymagala.

   

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • marzena0403

  Dodano 2013-07-15 19:17 przez marzena0403

  Ciąża druga na urlopie wychowawczym. Czy mogę iść na płatne L4?

  Witam,
  Zaszłam w drugą ciążę na urlopie wychowawczym. Do końca tego roku kończy mi się umowa o pracę, jak i urlop wychowawczy na pierwsze dziecko. Wiem, że pracodawca musi mi przedłużyć umowę do dnia porodu.
  Czy mogę teraz na wychowawczym iść na L4, ponieważ źle znoszę tę ciążę? Pracodawca mówi, że ...

 • konto usunięte

  Dodano 2019-11-21 10:49 przez konto usunięte

  Kiedy złożyć podanie o przerwanie urlopu wychowawczego i powrót do pracy?

  Dzień dobry,obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, umowa na czas nieokreślony okazało się że jestem w kolejnej ciąży. Mam znajomą, która zajmuje się tymi świadczeniami, to mówiła żeby narazie chodzić do ginekologa i jak będzie miał dać zwolnienie to złożyć podanie o przerwanie urlopu wychowawcze...

 • patrycja1234

  Dodano 2015-07-02 12:08 przez patrycja1234

  Ciąża na wychowawczym. Co zrobić, by mieć płatne L4 i zasiłek macierzyński?

  Witam. Mam takie pytanie. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym - od dnia 06.05.2015, od razu po urlopie rodzicielskim. Nie wykorzystałam urlopu wypoczynkowego. Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży. Co robić, żeby mieć płatne L4 i w pełnym wymiarze płatny zasiłek macierzyński oraz mieć urlop macierzyńsk...

 • teesa

  Dodano 2014-11-03 11:32 przez teesa

  Z wychowawczego na chorobowe - ciąża

  Witam,czy potrzebne są badania okresowe przy powrocie z przerwanego urlopu wychowawczego (bo znowu jestem w ciąży 2 miesiąc)? Księgowa firmy, w której jestem zatrudniona powiedziała mi, że muszę je zrobić, jeżeli chcę wrócić do pracyi muszę przepracować chociaż 2 tygodnie, żeby ZUS, nie miał wątpliw...

 • Ona1231

  Dodano 2017-03-31 08:07 przez Ona1231

  Urlop wychowawczy a druga ciąża

  Dzień dobry.  Po macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy mogę przerwać ten urlop L4 i będę miała płatne chorobowe i macierzyński po urodzeniu dziecka?  Z góry dziękuję za odpowiedź.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania