eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Urlop wychowawczy a druga ciąża


2017-03-31 08:07 autor: Ona1231

5 048 odsłon

Urlop wychowawczy a druga ciąża

Dzień dobry.  Po macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy. Teraz przebywam na urlopie wychowawczym. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy mogę przerwać ten urlop L4 i będę miała płatne chorobowe i macierzyński po urodzeniu dziecka?  Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-03-31 08:40 autor odpowiedzi: Jowita

  W przypadku powrotu do pracy z urlopu wychowawczego i przejściu na zwolnienie chorobowe bedzie przysługiwał zasiłek chorobowy a potem macierzyński.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-03-31 09:02 autor odpowiedzi: Ona1231

  Czyli na urlopie wychowawczym nie moge isc na l4 ciazowe? Czy bedzie ono wtedy bezplatne?  Czy musze wrocic do pracy przerywajac urlop wychowaczy i dopiero przysluguje mi sie platne chorobowe?

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-03-31 09:17 autor odpowiedzi: Jowita

  Zwolnienie chorobowe na urlopie wychowawczym nie jest płatne należy przerwać urlop wychowawczy i już w pierwszym dniu powrotu do pracy mozna przejść na zwolnienie chorobowe płatne.

  Asiak skomentował/a odpowiedź 2017-03-31 13:08

  A co w przypadku,kiedy pracodawca kierujac nas na badanie do pracy skieruje nas równiez na badanie pod kątem ciązy-z krwi na przykład? wtedy nie musi nas przyjąc spowrotem do pracy tak?

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Prawo do zasiłku z ZUS także dla płatników z ratami

  Prawo do zasiłku z ZUS także dla płatników z ratami

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 16 grudnia 2022 roku prawo do zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, opiekuńczego i świadczenia rehabilitacyjnego przysługuje także płatnikom z odroczonym terminem płatności składek lub ...

 • Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

  Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

 • Zasiłek chorobowy - jakie zmiany w 2022 roku?

  Zasiłek chorobowy - jakie zmiany w 2022 roku?

  Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie zmiany dotyczące zasiłków chorobowych. Dotyczą one m.in. wysokości świadczeń i czasu ich pobierania. Opóźnienie w opłacaniu składek nie będzie już przeszkodą w uzyskaniu zasiłku chorobowego.

 • Zasiłek chorobowy i macierzyński a praca na zastępstwo

  Zasiłek chorobowy i macierzyński a praca na zastępstwo

  Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu (art ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania