eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy należy się odprawa i czy porozumienie jest ważne?


2013-06-01 00:27 autor: jędrek

2 232 odsłon

Czy należy się odprawa i czy porozumienie jest ważne?

Moja żona przepracowała na 3/4 etatu 16 lat. W dniu 21 maja 2013 r. zostało podpisane porozumienie stron, w którym zakład błędnie wpisał umowę o pracę z dnia 2 stycznia 1997 r. rozwiązującą pracę z dniem 31 maja 2013 r. (umowa ta była  zawarta na okres próbny 3-ch miesięcy i skończyła się 31 marca 1997 r.). Faktycznie powinna być rozwiązana umowa z dnia 1 kwietnia 1997 r.

Umowa z dnia 1 kwietnia 1997 r. zawarta była na czas nieokreślony.

Pytanie zaktualizowano 2013-06-01 00:30

UMOWA Z DNIA 01.04.1997r zawarta była na czas nieokreślony.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • anioł

    Dodano 2014-11-04 19:57 przez anioł

    Czy korzystne jest dla pracownika przyjęcie wypowiedzenia po powrocie z urlopu wychowawczego?

    Jestem obecnie na urlopie wychowawczym (kończy się w grudniu) chciałam wrócić do pracy, lecz po rozmowie z pracodawcą zasugerował mi szukanie innej pracy. Wypowiedzenie za porozumieniem stron (umowa na czas nieokreślony - ponad 4 lata). Niechęć przyjęcia do pracy sugeruje swoimi obniżonymi finansami...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-10-13 11:56 przez konto usunięte

    Czy przysługuje odprawa pracownikowi, który wypowiada umowę?

    Witam, czy pracownikowi przysługuje odprawa, jeżeli wypowiada umowę? Umowa zostaje rozwiązana za porozumieniem stron, staż pracy jest ponad 7 lat i firma zatrudnia powyżej 20 osób.

  • wlodziu181

    Dodano 2014-09-28 19:52 przez wlodziu181

    Rozwiązanie umowy o pracę a treść świadectwa pracy

    W dniu 26.09.2014 r. otrzymałem pocztą dokumenty, z których wynika, iż pracodawca rozwiązuje ze mną umowę o pracę za wypowiedzeniem w trybie porozumienia stron, na podstawie art.32 $1 pkt.1 KP, natomiast w otrzymanym wraz z pismem przewodnim świadectwie pracy widnieje ustanie stosunku pracy w wyniku...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-01-13 09:39 przez konto usunięte

    Czy przysługuje mi odprawa?

    Jestem pracownikiem jednej firmy od siedmiu lat i spodziewam się wypowiedzenia umowy na czas określony do 2017 r. Jak to zwykle bywa, wręczane jest wypowiedzenie za porozumieniem stron. Czy muszę się godzić na taki rodzaj wypowiedzenia? A może lepiej zawalczyć o inny rodzaj wypowiedzenia? W końcu to...

  • kobieta7

    Dodano 2013-01-09 21:48 przez kobieta7

    Czy należy mi się odprawa?

    Byłam zatrudniona w jednostce samorządowej (pracodawca zatrudnia ponad 20 pracowników) na czas nieokreślony prawie 9 lat na 1/2 etatu. W innej jednostce nadzorowanej przez pracodawcę też na 1/2 etatu.
    Przed końcem 2012 roku nowy kierownik administracyjny zaproponował mi w imieniu pracodawcy (nie sam...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania