eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy oddanie w dzierżawę części zakładu, jest związane z likwidacją stanowiska?


2012-11-06 10:03 autor: piowid33

3 183 odsłon

Czy oddanie w dzierżawę części zakładu, jest związane z likwidacją stanowiska?

Witam,

Mam bezterminową umowę o pracę na stanowisku p.o. ordynatora oddziału szpitalnego. Od 01.12.2012 oddział zostanie oddany w dzierżawę. Dzierżawca przejmie pracowników na 23'. Ja nie będę pełnił obowiązków kierownika, a spodziewam się wypowiedzenia od nowego pracodawcy. Czy dotychczasowy pracodawca powinien mi wypowiedzieć umowę? Czy jest to likwidacja mojego stanowiska pracy?

 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • marion_lublin

    Dodano 2013-03-05 22:10 przez marion_lublin

    Porozumienie zmieniające oraz likwidacja stanowiska

    Witam, tydzień temu dowiedziałam się, że z dniem 30.04.2013 zamykają oddział banku, w którym pracuję. 01.03.2013 r. bank przekazał wszystkim pracownikom (w całej Polsce, nie tylko w moim oddziale) porozumienie zmieniające warunki zatrudnienia (a dokładnie obniżkę wynagrodzeń). Moje pytanie brzmi, cz...

  • minuszka

    Dodano 2013-02-12 13:33 przez minuszka

    Powrót do pracy po 7 latach z przerwą 3 dni

    Witam, Jestem na urlopie wychowawczym od 7 lat (z przerwą 3 dni, kiedy to przerwałam urlop wychowawczy po 1 dziecku, wróciłam do pracy na 3 dni i niestety okazało się, że jestem w ciąży i muszę być na zwolnieniu lekarskim, leżeć bo to zagraża dziecku). Pod koniec marca kończy mi się urlop wychowawcz...

  • saanaa

    Dodano 2013-01-18 13:05 przez saanaa

    Obniżenie etatu po wychowawczym a wypowiedzenie zmieniające warunki pracy

    WitamMoja sytuacja wygląda tak:Zakład pracy zatrudnia poniżej 20 pracowników. Byłam zatrudniona jako pracownik biurowy od 2005 r. W marcu 2011 rozpoczęłam urlop wychowawczy.
    W grudniu 2012 złożyłam wniosek o powrót do pracy na 3/4 etatu. Miałam wrócić od 07 stycznia. W pierwszym dniu pracy dostałam ...

  • kira

    Dodano 2012-12-28 16:20 przez kira

    Przejęcie zakładu na zasadach art. 23 (prim) KP

    Czy pracodawca, który przejął pracowników na zasadach 23 prim KP i dostarczył pisemną informację, w której poinformował pracownika, że cytuje "Nowy pracodawca będzie prowadził działalność w dotychczasowym miejscu i zakresie i nie planuje wprowadzenia zmian dotychczasowych warunków zatrudnienia przej...

  • monte

    Dodano 2013-01-02 19:10 przez monte

    Zmiany organizacyjne a wypowiedzenie zmieniające

    W strukturze organizacyjnej firmy doszło do zmian organizacyjnych, które spowodowały że zadania oraz stanowisko pracownika zostały przeniesione z jednego działu do drugiego. Pracownik nie chciał się zgodzić na porozumienie, więc otrzymał wypowiedzenie warunków pracy (3 miesiące) w kwestii nazwy zajm...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Likwidacja stanowiska pracy: co dalej z pracownikiem?

    Likwidacja stanowiska pracy: co dalej z pracownikiem?

    Niejednokrotnie w przypadku złożonej struktury organizacyjnej, u pracodawców tworzone są odrębne zespoły, projekty delegowane do obsługi danego klienta lub wykonywania określonych działań. W przypadku zakończenia prowadzenia danej ...

  • Przejęcie zakładu pracy a stare umowy o pracę

    Przejęcie zakładu pracy a stare umowy o pracę

    Pracodawca przejmujący zakład pracy nie będzie mógł rozwiązać umów o pracę i zawrzeć nowych, zwolnić z powodu przejęcia, ani zmienić warunków wynagrodzenia i pracy. Nowy pracodawca jest związany umowami o pracę zawartymi z ...

  • Wypowiedzenie zmieniające a urlop wychowawczy

    Wypowiedzenie zmieniające a urlop wychowawczy

    Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Oznacza to, iż szczególna ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy dotycząca pracowników ...

  • Przejęcie firmy a zmiana rodzaju umowy pracownika

    Przejęcie firmy a zmiana rodzaju umowy pracownika

    Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: firma została przejęta przez nowego pracodawcę, który zobowiązał przez okres 3 lat zatrudniać przejęty personel. Nowy szef chce wręczyć pracownikom wypowiedzenia zmieniające, na podstawie których ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania