eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Niewykorzystany okres ochronny. Czy mogę z niego skorzystać u nowego pracodawcy zmieniając pracę?


2012-10-21 15:26 autor: jagodzianka

2 229 odsłon

Niewykorzystany okres ochronny. Czy mogę z niego skorzystać u nowego pracodawcy zmieniając pracę?

Dzień dobry,

Wychowuję dziecko w wieku 2 lat. Obecnie złożyłam wniosek o zmniejszenie wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu, ponieważ w pełnym wymiarze nie mam możliwości sprawowania osobistej opieki nad synkiem tzn. wracam za późno, aby móc odbierać go ze żłobka (niestety nie mam nikogo innego, kto mógłby to robić).

Wcześniej nie korzystałam z urlopu wychowawczego i z takiego urlopu nie korzystał również ojciec dziecka. Wiem, że do skończenia przez moje dziecko 4 lat, mam możliwość ubiegać się o zmniejszenie wymiaru czasu pracy. Złożyłam taki wniosek...

Moje pytanie: Czy jeśli okres ochronny wynosi 12 miesięcy, a ja wykorzystam tylko 2 miesiące, a potem zmienię pracę - to czy resztę okresu ochronnego w tym przypadku będę mogła wykorzystać u nowego pracodawcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-11-05 16:18 przez konto usunięte

  Okres ochronny po wychowawczym a zasady zmniejszania etatu

  Witam,
  zamierzam skorzystać z okresu ochronnego i złożyć wniosek do pracodawcy o powrocie do pracy zmniejszając etat w ilości 3/5. Trzy dni do pracy i 2 dni w domu. Moje pytanie brzmi: czy pracodawca może się nie zgodzić na taką formę 3/5? Jest to jedyna opcja, która może mi pasować.
  Bardzo proszę o...

 • AP

  Dodano 2012-10-18 21:47 przez AP

  Obniżenie wymiaru czasu pracy

  Witam,
  Będąc na umowie o skróconym wymiarze czasu pracy (przysługujący urlop wychowawczy), otrzymałam 16 października wypowiedzenie umowy o pracę. Obecny wymiar czasu pracy wynosi 88%. Czy obecnie mogę złożyć podanie o zmianę wymiaru czasu pracy?
   Pozdrawiam

 • Mała1977

  Dodano 2013-06-21 16:07 przez Mała1977

  Umowa na pół etatu, bo często biorę zwolnienie na dziecko?

  Witam,
  Mam takie pytanie dotyczące mojej pracy. Wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim w marcu 2013 r., bo sytuacja materialna nie pozwoliła mi pozostać z dzieckiem na urlopie wychowawczym. Od tego momentu byłam już 3 razy na zwolnieniu na dziecko, bo często choruje.
  Z przyczyn takich, że jestem...

 • mamuska12

  Dodano 2014-08-19 11:32 przez mamuska12

  Skrócony czas pracy po wychowawczym - wniosek nr 2

  Witam
  W lipcu 2013 roku zakończyłam urlop macierzyński, po nim skorzystałam z miesięcznego urlopu wychowawczego. Od września 2013 r. wróciłam do pracy korzystając z obniżonego wymiaru czasu pracy do ¾ (czyli 6 godz.).
  Wniosek złożyłam na 12 m-cy, teraz upływa jego termin i chciałabym złożyć ponowny ...

 • abrakadabra

  Dodano 2012-11-24 11:40 przez abrakadabra

  Obniżenie czasu pracy o kilka godzin/mies. zgodnie z 186 pkt 7 kodeksu pracy

  Witam, chciałabym obniżyć swój czas pracy w celu sprawowania opieki nad dzieckiem zgodnie z 186 kodeksu pracy. Córka ma 1,5 roku i nie korzystałam do tej pory z urlopu wychowawczego. Mąż tez nie korzystał. Mam pytanie czy mogę obniżyć wymiar pracy tylko o 8 godzin w skali miesiąca i zaznaczyć, że bę...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania