eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony, bez podanego terminu wypowiedzenia.


2012-06-12 17:06 autor: konto usunięte

3 489 odsłon

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony, bez podanego terminu wypowiedzenia.

Witam,

zawarłam z moją szefową umowę o pracę na czas określony ( 3 lata ) od 1 grudnia 2010 do 30 listopada 2013. W jej treści nie jest podany termin wypowiedzenia. Jask się eraz dowiedziałam, nie mogę jej rozwiązać. Nie chcę też pracowac na siłę. Oprócz tego mam okazję przeprowadzić się do miasta oddalonego od obecnego miejsca zamieszkania o 600km. Jasne jest więc, że nie byłabym w stanie dojeźdźać do pracy. Co mogę rzobić w takiej sytuacji? Dodam również, że moja szefowa nie chce rozwiązać ze mną umowy... Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-06-12 18:53 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam, co do zasady umowe terminowe nie mogą być wcześniej rozwiązane, chyba że strony postanowiły inaczej. W Pani przypadku tak się nie stało, co w konsekwencji oznacza iz zaakceptowała Pani taki stan rzeczy i zobowiązała się świadczyć pracę do listopada 2013 r. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc rozwiązać umowę za porozumieniem stron- ale do tego potrzebna jest zgoda pracodawcy. Najlepiej byłoby się dogadać i rozwiązać sprawę polubownie.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-06-12 19:00 autor odpowiedzi: konto usunięte

    W przypadku, gdy umowa o pracę zostala zawarta na czas określony i nie przewiduje okresu wypowiedzenia, a mimo to pracownik ją rozwiąże bez wypowiedzenia, nie mają ku temu przesłanek, wówczas powstaje również ryzyko odszkodowawcze, wypłaty które będzie mógł się domagać pracodawca

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-06-19 16:14 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

    Witam,

    umowa zawarta na czas określony, która jest dłuższa niż 6 miesięcy może zostać rozwiązana za 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia pod warunkiem, że strony przewidziały taką możliwość przy zawieraniu umowy o pracę. (Kodeks pracy, art. 33). W Pani sytuacji takiego zapisu nie było, także jedynym wyjściem na rozwiązanie umowy jest porozumienie stron. Z tym, że pracodawca musi wyrazić na to zgodę.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania