eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Ujawnienie stanu zdrowia pracownika przez przełożonego o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności


2019-07-02 15:06 autor: pjedraszek7

3 605 odsłon

Ujawnienie stanu zdrowia pracownika przez przełożonego o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności

Przez 4 lata mój pracodawca wiedział o orzeczeniu o niepełnosprawności.
Zatrudnił nowego koordynatora (mojego nowego przełożonego). Zapytał mnie czemu krócej pracuję. Odpowiedziałem, że mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Za tydzień dowiedziałem się, że zadzwonił do pracowników z zapytaniem, czy o tym wiedzą.

Czy przekroczył on RODO? Czy miał prawo informować personel mi podległy o stanie mojego zdrowia jakby nie patrząc? Czy mogę to zgłosić do UODO lub lepiej do Inspektora danych i jak powinien on zadziałać, w jakim terminie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-07-02 20:43 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Informacje o stanie zdrowia sa danymi sensytywnymi. Nie mozna ich ujawniać, a przede wszystkim przetwarzanie takich danych objęte jest szczególną ochroną. Może Pan zawiadomić inspektora ODO, który jest w firmie i poprosić o wyjaśnienie, a także może Pan zgłosić incydent do Urzędu Ochrony Danych.Po złożeniu zapytania do inspektora ODO, ma on czas 30 dniu na odpowiedź.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania