eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyNienormowany czas pracy a stanowisko zastępcy dyrektora


2017-06-26 21:36 autor: Wukash

3 711 odsłon

Nienormowany czas pracy a stanowisko zastępcy dyrektora

W związku z przygotowaniem towaru do wysyłki i koniecznością kompletacji wszystkich wyrobów, co nastąpić miało późnym popołudniem (moje zwyczajowe godz. pracy to 7.00 - 15.00) zaproponowałem pracodawcy rozpoczęcie pracy o 12.00 i jej zakończenie o 20.00.

W odpowiedzi usłyszałem, że jako z-ca dyrektora ds. produkcji obowiązuje mnie nienormowany czas pracy. Dodam, że obecnie zajmowane przeze mnie stanowisko z-cy Dyrektora jest tak naprawdę dodatkiem do poprzedniego tj. głównego specjalisty ds. zaopatrzenia i zbytu, a przygotowanie wysyłki wiązało się z realizacją obowiązków tej drugiej posady.

Aneks do umowy o pracę powołujący mnie na z-cę dyrektora ds. produkcji wprowadzał tylko 1 dodatkowy zapis w dotychczasowym zakresie obowiązków, a mianowicie: "zastępuje dyrektora ds. produkcji w zakresie zadań i obowiązków powierzonych wyżej wymienionemu".

Zagłębiając się w kodeks pracy odnalazłem, że tzw. nienormowany czas pracy dotyczy pracownika zarządzającego w imieniu pracodawcy zakładem pracy. Czy moje stanowisko - z-ca dyrektora ds. produkcji - podlega pod definicję pracownika zarządzającego w imieniu pracownika zakładem pracy czy może kierownika jednostki organizacyjnej, któremu za pracę w nadgodzinach należy się wynagrodzenie?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • iZotope

    Dodano 2015-01-30 11:26 przez iZotope

    Przymusowe dni wolne za nadgodziny

    Witam,pracuję w systemie 4-brygadowym, 7 dni z rzędu (np. 2 ranki, 2 popołudniówki, 3 nocki), potem 2 dni wolnego. Raz w miesiącu 3 dni wolnego. Do tej pory w zakładzie były nadgodziny, co więcej planowane. Teraz pracodawca stwierdził, że będzie nam wyznaczał dni wolne w taki sposób aby nadgodziny s...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-01-06 13:30 przez konto usunięte

    Praca w brw Mielec

    Witam,
    od połowy sierpnia do niemal końca 2013 r. pracowałem od poniedziałku do piątku po 12 godz. i co drugą sobotę 8 godz. (60-68 godz. w tyg). Było to za obopólną zgodą, ponieważ pracodawca płacił za godziny nadliczbowe.
    Obecnie pracodawca planuje pracę od poniedzialku do piątku po 12 godz. i w k...

  • Bazuu

    Dodano 2020-07-14 12:37 przez Bazuu

    Godziny nadliczbowe

    Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to naprawdę jest z godzinami nadliczbowymi. Pracuje w systemie 3 zmianowym po 8h 5x w tyg. Z tych informacji które znalazłem w internecie max ilość godzin nadliczbowych w tygodniu to 8. Więc pracodawca może zmusić mnie np. do pracy 2x po 12h?
    Te nadgodziny są zwyk...

  • Myliberty

    Dodano 2016-11-20 16:43 przez Myliberty

    Praca w sklepie. Ile godzin powinnam pracować?

    Witam serdecznie,od września 2015 pracuję w sklepie, w którym dzieją się ostatnio bardzo dziwne rzeczy, na których temat chciałam się poradzić. Pracuję od godziny 5.50 do minimum 16.00, coraz częściej do 18.00, 19.00. Wolne mam tylko niedziele i święta, nawet chora nigdy nie miałam wolnego, nieważne...

  • Baśka

    Dodano 2013-10-28 17:17 przez Baśka

    Ustalanie grafiku pracy przez pracodawcę: nadgodziny a urlop wychowawczy

    Czy pracodawca może zaplanować nadgodziny przy tworzeniu planu pracy na dany miesiąc, jeśli mam zaplanowany urlop wypoczynkowy w tym miesiącu?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...

Rozważmy następujący przypadek: kierownik wyodrębnionej komórki organizacyjnej naszej firmy, ze względu na duże natężenie produkcji, w ostatnich kilku miesiącach na polecenie pracodawcy pracował w prawie każdą sobotę - po około 5-6 ...

Ciężar dowodu w zakresie czasu wykonywania pracy spoczywa zarówno na pracowniku, który dochodzi roszczeń z tego tytułu, jak i na pracodawcy, który jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji czasu pracy.

Niemal każda firma przeprowadza dziś szkolenia. Warto wiedzieć, że w określonych przypadkach, czas spędzony na wyjeździe integracyjnym połączonym ze szkoleniem, może zostać potraktowany jako nadgodziny. "Konsekwencją regulacji zawartej w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania