eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zamiana dyżurów a L4


2016-09-24 11:21 autor: GOSIASTEF23

2 677 odsłon

Zamiana dyżurów a L4

Witam!

Jestem pielegniarką, pracuje w systemie pracy 12- godzinnym na noce i dnie. Dodam, że mamy 3-miesięczny okres rozliczeniowy. 31 sierpnia miałam mieć noc, ale zamieniłam się z koleżanką i ona mi ją wzięła, a ja miałam jej wziąć noc 8 września.

Zostało to zaznaczone na grafiku - po czym zachorowałam i przyniosłam L4 - od 5 do 20 września. Oddziałowa po przyjściu do pracy powiadomiła mnie, że tej nocy zamienionej z 8 września nie mogła mi dać i dodałami dniówkę na koniec miesiąca twierdząc, że na zwolnieniu nie można, ale ja zamieniłam się przed L4, więc moje pytanie: czy zrobiła to prawnie dodając mi tę dniowkę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-09-24 17:29 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Chyba tak. Kwestia pozostawania na zwolnieniun to jeda sprawa a zamiana dyżórów , które uzgodniłyście Pani między sąbą to inna kwestia. Myslę, ze trzeba się dogadac a nie komplikowac sytuację. Rozumiem, że skoro poprosiła Pani kolezankę o wzięcie dyzuru za siebie, to nie powinno byc nic na przeszkodzie, aby ten dyzur odpracować. Jeżeli czegoś nie rozumiem, to prosze napisac i wyjaśśnić.

  GOSIASTEF23 skomentował/a odpowiedź 2016-09-24 20:28

  CHODZI OTO ZE JAK SIE ZAMIENIAŁAM DYZURAMI TO ZOSTAŁA MI DOPISANA TA NOC W GRAFIKU PO CZYM JAK DAŁAM ZWOLNIENIE NA TEN OKRES TO MI ODDZIAŁOWA TEN DYZUR PRZENIOSŁA NA KONIEC MIESIACA ZEBYM GO ODPRACOWAŁA MOWIAC ZE L4 SIE GO NIE TYCZY I MUSZE TO ODPRACOWAC.A JA MYSŁAŁAM ZE JAK GO MIAŁAM DOPISANEGO WCZESNIEJ PRZED L4 TO JAK DAŁAM ZWOLNIENIE TO TEZ OBEJMUJE TO L4 NA TEN DYZUR.A ONA GO PRZENIOSŁANAKONIEC MIESIĄCA JAK WRÓCIŁAMZL4.

  GOSIASTEF23 skomentował/a odpowiedź 2016-09-24 21:28

  DODAM ŻE ZAMIANA BYŁA NANIESIONA NA GRAFIK WCZESNIEJ I GODZINOWO SIE ZGADZAŁO.ZWOLNIENIE BYŁO OD 5 WRZESNIA DO 20 WIEC OBEJMOWAŁO TEN ZAMIENIONY DYZUR 8 WRZESNIA I ODDZIAŁOWA MÓWI ŻE MAM GO ODPRACOWAĆ BO L4 NIE OBEJMUJE GO .

  GOSIASTEF23 skomentował/a odpowiedź 2016-09-25 18:48

  bardzo proszę o odpowiedz gdyż jutro muszę tę sprawę wyjaśnić!!Zgóry bardzodziekuję!!!!

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-12-15 20:14 przez konto usunięte

  Zamiana dyżurów a zwolnienie

  Zamieniłam sie z koleżanką na dyżury pielęgniarskie. Ja za nią przyszłam 2 a ona miała przyjąć za mnie 13. Niestety ja wylądowałam na zwolnieniu od 10 do 15. Czy a takim wypadku kolażanka lub oddzialowa ma obowiązek mi oddać dyżur? Czy jestem po prostu stratna?

 • ales

  Dodano 2014-01-22 18:20 przez ales

  Umowa cywilno-prawna a godziny pracy

  Zawarłam umowę cywilno-prawną z dawnym pracodawcą. Pracuję w systemie zmianowym jako pielęgniarka. Grafik mam z góry ustalany przez przełożonego jak pozostali pracownicy, ale nikt nie ustala ze mną dni, kiedy mogę wykonywać usługę tylko z góry narzuca.
  Jestem przypisana od początku do danej zmiany, ...

 • doris

  Dodano 2014-01-02 22:43 przez doris

  Czy pracodawca ma do tego prawo?

  Witam,
  pracuję w Niemczech w jednej z sieci restauracji. W umowie mamy zawarte dodatki świąteczne, które nie są nam wypłacane, a urlop jest płatny, który w rzeczywistości jest niepłatny. Niejednokrotnie pracuję po 6 dni w tygodniu, zdarzają się Doppelschich, czyli podwójne zmiany ok. 16 godz.
  Obecni...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-30 20:45 przez konto usunięte

  Czy muszę odpracować dyżur?

  Pracuję w szpitalu. Zamieniłam dyżury z koleżanką, za zgodą kierownictwa. Niestety rozchorowałam się i byłam zmuszona wziąć L4 - nie mogłam przyjść na dyżur. Kierownictwo każe mi go oddać.
  Dodam, że dyżur zamieniłam miesiąc wcześniej, zamiana była naniesiona na grafik, godzinowo się wszystko zgadzał...

 • Lakisekk

  Dodano 2016-02-19 19:59 przez Lakisekk

  Kierownik nie wie czy stanie na nocce

  Witam, mój kierownik po raz kolejny przekazuje nam wiadomości przez dziewczyny z dniówek, sam nie zadzwoni, tylko każe przekazać, że on nie wie czy stanie w poniedziałek na nocce. Zgodnie z grafikiem wypada mu wtedy nocna zmiana (wpada do nas raz na tydzień).Czy jest jakiś sposób aby utrzeć mu nosa ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

 • Zmiana rozkładu czasu pracy: nie ma zastosowania termin 1-tygodniowy

  Zmiana rozkładu czasu pracy: nie ma zastosowania termin 1-tygodniowy

  Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.

 • Harmonogram czasu pracy obowiązkowy lub dobrowolny

  Harmonogram czasu pracy obowiązkowy lub dobrowolny

  Harmonogramy czasu pracy, zwane też grafikami, choć bardzo przydatne i rozpowszechnione w praktyce kadrowej, nie zostały kompleksowo uregulowane w prawie pracy. Dla dużej części pracowników podlegającym ogólnym przepisom prawa pracy ...

 • Czas pracy: czy to już nadgodziny?

  Czas pracy: czy to już nadgodziny?

  Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania