eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwolnienie lekarskie a zwrot licencji TAXI


2016-05-18 17:28 autor: tabi

3 286 odsłon

Zwolnienie lekarskie a zwrot licencji TAXI

Czy przebywając na zwolnieniu lekarskim ponad 14 dni mam obowiązek zwrotu do urzędu licencji "TAXI"?

Pytanie zaktualizowano 2016-05-18 18:20

Od listopada 2015 roku przebywam na zwolnieniu L-4. Po 6-ciu miesiącach L-4 postanowiłem zawiesić działalność "TAXI". W tym miesiącu ją zawiesiłem w CEIDG. Na drugi dzień zgodnie z przepisami o 14 dniowym terminie oddania licencji w związku z zawieszeniem wykonywania transportu drogowego TAXI udałem się do Referatu Transportu i Działalności Regulowanej oddać licencje. Tam dowiedziałem się że jeżeli przez 14 ni nie wydam parogonu to znaczy że nie wykonuje transportu drogowego i powinienem oddać licencję czyli w listopadzie 2015 roku będąc na zwolnieniu lekarskim po 14 dniach powinienem oddać licencje. We wniosku o Zawieszenie Wykonywania Transportu Drogowego każą mi wpisać datę zawieszenia po dniu wydania ostatniego paragonu czyli z listopada 2015 roku i zawieszenie może być do 12 miesięcy czyli do listopada 2016 roku a ja w CEIDG zawieszm na 12 miesięcy.
Czy to jest zgodnie z przepisami prawa ?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Badania kontrolne po L4

  Badania kontrolne po L4

  Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

 • ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

 • Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania