eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Jaki może być powód zwolnienia prawnika po urlopie wychowawczym?


2014-10-31 20:48 autor: NinkaMajka

1 962 odsłon

Jaki może być powód zwolnienia prawnika po urlopie wychowawczym?

Jestem księgową. Pracodawca zwolnił mnie, bo wg niego robiłam pomyłki i zadawałam wg niego śmieszne pytania oraz nie znałam aktualnych przepisów VAT i CIT oraz nieumiejętnie posługiwałam się programem Excell. Nie zgadzam się z tym. Przepisy nadrobiłam, z excellem posiedziałam w domu i wszystko sobie przypomniałam.

Jak zadawałam pytania w pracy na forum, to po to aby się upewnić, że coś dobrze robię (wcześniej tj. przed urlopem macierzyńskim i wychowawczym nie stanowiło to problemu). Już przed powrotem do pracy usłyszałam żebym lepiej się zwolniła i poszukała innej pracy, ale tego nie uczyniłam. Zostałam zwolniona po 4 tygodniach pracy.

Czy pracodawca nie powinien dać takiemu pracownikowi szansy tj. dłuższego okresu na wdrożenie się w obowiązki? Czy mam szanse wygrać sprawę w sądzie pracy? Jak długo trwają takie sprawy w sądzie? Inna pracownica była w tym czasie na szkoleniu z przepisów a mi odmówiono pójścia na takie szkolenie. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-31 21:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Prawem pracodawcy jest przyjmować oraz zwalniać pracowników. Jeżeli nie zgadza sie Pani z tą decyzją , to może się odwołac do sądu pracy. Ma Pani 7 dni od daty otrzymania wypowiedzenia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • rafalski1979

  Dodano 2014-08-30 18:01 przez rafalski1979

  Nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę

  Witam,
  po dziewięciu latach uczciwej, nienagannej pracy  dostałem wypowiedzenie. Pracodawca jako powód wypowiedzenia podaje sytuację ekonomiczną zakładu i konieczną redukcję etatu, jednak w uzasadnieniu doboru pracowników do zwolnienia podaje nieprawdę.
  Powołuje się na ocenę mojej pracy wystawioną p...

 • kara_w6

  Dodano 2016-10-02 08:16 przez kara_w6

  Pozew o zniesławienie ma sens?

  Zwolniono mnie z powodu plotek, odmówiono konfrontacji z osobami, które twierdziły, że "opieprzam dupę" kierowniczce. Na wypowiedzeniu nie ma powodu zwolnienia, powód został przedstawiony ustnie. Chcę domagać się konfrontacji lub wskazania osób, przez których gadanie straciłam pracę bo chciałabym po...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-07-10 10:06 przez konto usunięte

  Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę. Można się odwołać do sądu pracy?

  Witam,czy osobie, która jest zatrudniona u pracodawcy ponad 2 lata należy się odprawa? Czy pracodawca wypowiadając umowę na czas określony musi podać powód wypowiedzenia, czy można się od tego odwołać do sądu?

 • kundzia1977

  Dodano 2014-06-30 18:47 przez kundzia1977

  Pracodawca próbuje usilnie wręczyć mi wypowiedzenie

  Witam,
  mój pracodawca usilnie próbuje mi wręczyć wypowiedzenie zmieniając cały czas powód wypowiedzenia. Pierwszy powód był za porozumieniem stron, drugi powód po zmianie wypowiedzenia był powodem nie przystosowywania się do standardów firmy, a trzeci powód bez powodu.
  Za każdym razem przedstawia mi...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-04-02 18:51 przez konto usunięte

  Rodzaj dowodów w Sądzie Pracy

  Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas określony. Z powodu likwidacji mojego oddziału dostałam wypowiedzenie (w związku z tym, że umowa była na czas określony, nie został podany powód wypowiedzenia).
  Pracodawca nie chce wypłacić odprawy, podejrzewam, że na świadectwie pracy także nie wpisze pow...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Urlop szkoleniowy, czyli jak pogodzić pracę z nauką?

  Urlop szkoleniowy, czyli jak pogodzić pracę z nauką?

  Raz uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz zdobyte dzięki nim zatrudnienie nie zapewnią nam pracy do emerytury. W obecnych czasach musimy na bieżąco poszerzać swój zakres wiedzy, aby nie wypaść z rynku. Tylko jak pogodzić pracę z nauką?

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany IX 2012

  Przepisy prawne: najważniejsze zmiany IX 2012

  Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie we wrześniu 2012 r., jak również ostatnio opublikowane orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego ...

 • Szkolenia pracowników UM: kopie faktur to informacja publiczna?

  Szkolenia pracowników UM: kopie faktur to informacja publiczna?

  W dniu 3 stycznia 2012 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w interesującej sprawie dotyczącej skargi na bezczynność prezydenta miasta w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej (sygn. akt I OSK 2157/2011). W uzasadnieniu ...

 • Urlop szkoleniowy nie dla każdego pracownika

  Urlop szkoleniowy nie dla każdego pracownika

  Urlop szkoleniowy jest jednym z uprawnień dokształcającego się pracownika. Nie przysługuje on jednak w każdym przypadku podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ale tylko wtedy, gdy nauka odbywa się za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy. Ponadto ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania