eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Umowa o pracę na czas określony a L4 od psychiatry


2014-09-05 23:07 autor: Wandalena

4 060 odsłon

Umowa o pracę na czas określony a L4 od psychiatry

11.07.2014 r.podpisałam z niemiecką firmą (...) umowę o pracę na czas określony na pół roku tj. do 31.12.2014 r. Od 04.09.2014 r. jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry.

Od kilku lat leczę się na chorobę dwubiegunową afektywną. Czy podczas zwolnienia lekarskiego, firma może złożyć mi wypowiedzenie z pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-12 12:42 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli niezdolność do pracy pracownika z powodu choroby trwa dłużej niż 3 miesiące, gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy. Jeżeli nie upłynął okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy. Pracodawca powinien w miarę możliwości ponownie zatrudnić pracownika, który w okresie 6 miesięcy od rozwiązania umowy o pracę zgłosi swój powrót do pracy niezwłocznie po ustaniu przyczyn niezdolności do pracy.

  lucky2010 skomentował/a odpowiedź 2020-01-09 13:41

  Witam, Proszę o podpowiedź. Czy jeżeli umowa trwa dłużej niż 6 miesięcy, a umowa kończy się 31 grudnia. Czy pracodawca nie musi przedłużyć umowy, jeżeli pracownik jest na chorobowym od początku grudnia?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania