eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Umowa o pracę na czas określony a L4 od psychiatry


2014-09-05 23:07 autor: Wandalena

4 355 odsłon

Umowa o pracę na czas określony a L4 od psychiatry

11.07.2014 r.podpisałam z niemiecką firmą (...) umowę o pracę na czas określony na pół roku tj. do 31.12.2014 r. Od 04.09.2014 r. jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry.

Od kilku lat leczę się na chorobę dwubiegunową afektywną. Czy podczas zwolnienia lekarskiego, firma może złożyć mi wypowiedzenie z pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-12 12:42 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli niezdolność do pracy pracownika z powodu choroby trwa dłużej niż 3 miesiące, gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy. Jeżeli nie upłynął okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy. Pracodawca powinien w miarę możliwości ponownie zatrudnić pracownika, który w okresie 6 miesięcy od rozwiązania umowy o pracę zgłosi swój powrót do pracy niezwłocznie po ustaniu przyczyn niezdolności do pracy.

  lucky2010 skomentował/a odpowiedź 2020-01-09 13:41

  Witam, Proszę o podpowiedź. Czy jeżeli umowa trwa dłużej niż 6 miesięcy, a umowa kończy się 31 grudnia. Czy pracodawca nie musi przedłużyć umowy, jeżeli pracownik jest na chorobowym od początku grudnia?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

 • Jak oszukujemy na L4?

  Jak oszukujemy na L4?

  Lewe zwolnienie lekarskie nie należy do rzadkości. Z badania przeprowadzonego przez serwis kariery LiveCareer.pl, że aż 32% badanych Polaków skorzystało z takiego zwolnienia. 74% lewych L4 wystawili lekarze w placówkach NFZ. Aby uzyskać ...

 • Wyjazd świąteczny w czasie L4 może skończyć się zwolnieniem z pracy

  Wyjazd świąteczny w czasie L4 może skończyć się zwolnieniem z pracy

  Przebywając na zwolnieniu lekarskim powinniśmy odpoczywać i dochodzić do zdrowia. Niektórzy mają jednak pokusę, aby w tym czasie wyjechać na wakacje albo zrobić remont. Czy to dobry pomysł? Zdaniem ekspertów z Grupy Progres to spore ...

 • ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania