eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Byłam za długo na zwolnieniu lekarskim. Kto ma zapłacić za ten błąd?


2014-08-26 18:06 autor: Ler

2 414 odsłon

Byłam za długo na zwolnieniu lekarskim. Kto ma zapłacić za ten błąd?

Witam,

od 11.01.2014 przebywałam na zwolnieniu lekarskim do 25.02.2014, gdzie przebyłam w miejskim szpitalu operację po czym nadal przebywałam na zwolnieniu lekarskim do dnia 11.07.2014. Tak jak obliczyła mi moja personalna, po czym wróciłam do pracy.

W tym miesiącu okazało się, że przebywałam o 8 dni za długo na zwolnieniu, bo ZUS doliczył mi L4 z listopada 2013 r., lecz nikt z firmy mnie nie powiadomił o tym fakcie, że mogę przebywać na zwolnieniu do 03.07.2014 tylko po mojej interwencji, że nie otrzymałam wynagrodzenia za te dni dopiero zaczęli szukać w ZUS, że to ja przeciągnęłam L4. Moim zdaniem to personalna nie zweryfikowała tego wcześniej i prawie półtora miesiąca później wysłała te informacje do ZUS.

Gdzie tkwi tu błąd i kto jest za to odpowiedzialny, bo jak na razie to ja mam 8 dni bezskładkowych niezapłaconych i chcą abym dała spokój z szukaniem winnych, a przecież to kadrowa monitoruje moje L4, a nie ja i ona odpowiednio wcześniej powinna mi dać znać, do kiedy mogę przebywać na L4.

Proszę pomóżcie mi dojść do tego, kto ma mi zapłacić za te dni.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-27 07:40 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  A czy Pani kadrowa jest lekarzem i wie ile powinna lub chce Pani chorować. A czy poinformowała Pani kogoś, że po zwolnieniu nie będzie Pani korzystała ze świadczenia rehabilitacyjnego? W pierwszej kolejniości to Pani powinna sama monitorować swoje zwolnienie a potem szukać winnych.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Paulina1121

  Dodano 2014-03-10 11:19 przez Paulina1121

  Pracodawca nie płaci za L-4

  Potrzebuje pilne pomocy. Od stycznia do dziś (10.03) przebywam na zwolnieniu lekarskim. Za styczeń w lutym otrzymałam prawidłowo 80% wypłaty, natomiast za luty w dniu 7.03 otrzymałam tylko 117,83 zł. Co z resztą pieniędzy? Co mam zrobić?
  Mój pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników w tym, że głów...

 • koter

  Dodano 2014-06-11 14:39 przez koter

  Wypowiedzenie po wychowawczym, a zwolnienie lekarskie

  Przebywam do 16.06 na urlopie wychowawczym, wiem już że na pewno dostanę wypowiedzenie umowy z powodu zlikwidowania mojego stanowiska. Zatrudniona w firmie jestem ponad 10 lat na czas nieokreślony. Mam otrzymać zwolnienie z 3-miesięcznym wypowiedzeniem i 3-miesięczną odprawą.
  Niestety okazało się, ż...

 • Korsarz

  Dodano 2014-08-02 17:15 przez Korsarz

  Zaległe wynagrodzenie za czas choroby

  Witam,
  jestem miesiąc na zwolnieniu lekarskim. Co zrobić gdy pracodawca nie chce wypłacić pieniędzy za ten czas?

 • kiwi111

  Dodano 2014-06-07 17:51 przez kiwi111

  Pracodawca zagraniczny likwiduje sklep a ja jestem na zwolnieniu .Co z moim świadectwem pracy

  Od początku tego roku szef likwiduje sklepy, których miał parę. Niestety musiałam iść na operację, teraz jestem na zwolnieniu lekarskim. Kiedy przyniosłam drugie zwolnienie dowiedziałam się, że sklep jest do końca miesiąca.
  Szef nie chce mi wypłacić za pierwsze zwolnienie 32 dni. W ogóle ode mnie ni...

 • perelkaxx

  Dodano 2018-09-09 13:41 przez perelkaxx

  Brak zapłaty za zwolnienie

  Witam,zmieniłam zakład pracy na początku sierpnia. Przepracowałam kilka dni. Zachorowałam na anginę i poszłam na zwolnienie lekarskie. Okazało się podczas choroby, że jestem w ciąży zagrożonej, więc nie wróciłam do pracy. Przedstawiłam kolejne zwolnienie tym razem już z literką B. Przed pójściem na ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zwolnienie lekarskie: szef sprawdzi czy należy się L4

  Zwolnienie lekarskie: szef sprawdzi czy należy się L4

  Szef ma prawo zweryfikowania, czy dostarczone przez pracownika zwolnienie chorobowe czyni zadość wymogom formalnym przewidzianym dla takich zaświadczeń. Może również sprawdzić, czy chory prawidłowo je wykorzystuje.

 • Kolejne zwolnienie lekarskie a podstawa zasiłku chorobowego

  Kolejne zwolnienie lekarskie a podstawa zasiłku chorobowego

  Podstawy wymiaru zasiłku lub wynagrodzenia chorobowego nie ustala się na nowo, jeżeli między okresami pobierania zasiłków zarówno tego samego rodzaju (w tym wynagrodzenia chorobowego), jak i innego rodzaju nie było przerwy albo przerwa była ...

 • Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Niezdolność do pracy z powodu choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną uprawnia pracownika do skorzystania ze świadczeń chorobowych. Na pracodawcę natomiast nakłada obowiązek ustalenia prawa do tych świadczeń i ich ...

 • Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Każdemu z nas może przytrafić się choroba i wiążąca się z nią konieczność przebywania na zwolnieniu lekarskim. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w tym wypadku pytania i wątpliwości.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania