eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Dodatkowa praca na urlopie macierzyńskim?


2014-08-12 21:28 autor: Moniali1

2 358 odsłon

Dodatkowa praca na urlopie macierzyńskim?

Witam, pod koniec sierpnia mam termin porodu a od 1 września możliwość zatrudnienia się dodatkowo na 3 godz. jako nauczyciel. Czy w związku z tym nie ma żadnych przeciwskazań, aby podjąć tą pracę i jednocześnie w głównej siedzibie być na macierzyńskim?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-13 06:27 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Kodeks pracy nie zawiera żadnego przepisu, który by regulował kwestię dodatkowego zatrudnienia w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego. Brak jest przepisu, który by jednoznacznie zakazał podjęcia takiej pracy, jednak biorąc pod uwagę cel urlopu macierzyńskiego, trzeba zaznaczyć, że taka praca byłaby sprzeczna z tymże celem (ochrona zdrowia kobiety).

  Możliwość łączenia pracy z urlopem została natomiast przewidziana w kontekście dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu wychowawczego.

  adam-sroga@wp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Dodatkowy urlop macierzyński i rodzicielski - możesz pracować

  Dodatkowy urlop macierzyński i rodzicielski - możesz pracować

  Kodeks pracy pozwala na łączenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego z pracą na rzecz własnego pracodawcy w wymiarze nie wyższym niż 1/2 etatu. Przepisy milczą jednak na temat pracy w tych okresach u innego ...

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie macierzyńskim

  Praca na umowę zlecenie na urlopie macierzyńskim

  Nie można wskazać żadnego przepisu, który zakazywałby pracownicy korzystającej z urlopu macierzyńskiego, świadczenia usług na rzecz innego podmiotu w ramach stosunku cywilnoprawnego.

 • Urlop pracownika a dodatkowa praca

  Urlop pracownika a dodatkowa praca

  Pracownikom przysługują urlopy z różnych tytułów. Co do zasady sposób ich wykorzystania zależy od nich. Niekiedy mogą podczas takiego czasu wolnego także pracować. W tym wypadku istotny jednak jest m.in. rodzaj wykorzystywanego urlopu.

 • Prawo pracy - rewolucyjne zmiany od 1 sierpnia 2022 r.

  Prawo pracy - rewolucyjne zmiany od 1 sierpnia 2022 r.

  Wydłużenie urlopów rodzicielskich, dodatkowe urlopy opiekuńcze, udogodnienia dla pracowników mających dzieci – to niektóre ze zmian jakie mają zostać z początkiem sierpnia wprowadzone do kodeksu pracy. Nowe regulacje nie dotyczyć jednak ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania