eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Pracodawca nie odebrał L4 wysłanego pocztą


2014-07-23 15:40 autor: ataB

9 773 odsłon

Pracodawca nie odebrał L4 wysłanego pocztą

Witam,

dałam pracodawcy wypowiedzenie w piątek i następnie otrzymałam L4 (w poniedziałek), które wysłałam pocztą, poleconym priorytetowym z potwierdzeniem odbioru. Nie mieszkam w miejscu pracy, więc nie mogłam zanieść osobiście.

Dzisiaj śledzę moją przesyłkę i widzę, że zostało wystawione awizo i jest ona do odbioru na poczcie. I co teraz. Mam 7 dni na dostarczenie L4, wysłałam od razu tego dnia, kiedy je otrzymałam (w poniedziałek), po 2 dniach doszło do miejsca pracy (środa), ale nie zostalo odebrane.

Moje relacje z szefostwem są, że tak powiem nienajlepsze. I nie wiem co mam robić w tej sytuacji...

Pomóżcie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-23 21:09 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Powinna Pani zatrzymać awizo oraz potwierdzenie wysłania zwolnienia ( w celach dowodowych) a zwolnienie wysłać ponownie za potwierdzeniem odbioru.

  ataB skomentował/a odpowiedź 2014-07-23 21:17

  Tylko że ja nie mam tego zwolnienia. Znajduje się ono na poczcie. A awizo jest w miejscu pracy. Czy mam iść do lekarza teraz o odpis L4 (nawet nie wiem czy takie coś jest). a list wysłałampoleconym priorytetem i z potwierdzeniem. Więc nie wiem czy mogłam to jeszcze jakos inaczej rozedgrać.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-23 21:17 autor odpowiedzi: ataB

  Tylko że ja nie mam tego zwolnienia. Znajduje się ono na poczcie. A awizo jest w miejscu pracy. Czy mam iść do lekarza teraz o odpis L4 (nawet nie wiem czy takie coś jest). a list wysłałampoleconym priorytetem i z potwierdzeniem. Więc nie wiem czy mogłam to jeszcze jakos inaczej rozedgrać.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-23 21:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Ale ma Pani potwierdzenie nadania? Awizo (przesyłak) zostanie ponowione. Drugie jest uważane jako skutecznie doręczone nawet jak nie zostanie odebrane.

  ataB skomentował/a odpowiedź 2014-07-23 21:43

  potwierdzenie nadania listu mam. To teraz mam juz czekać czy pracodawca pofatyguje się napocztę odebrać mój list? A jesli nie zrobi tego w ciągu 7 dni? W takim wypadku nieotrzyma mojego zwolnienia lekarskiego. będzie mógłwyciągnąć z tego jakieś konsekwencje?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kacz

  Dodano 2017-11-17 18:29 przez kacz

  Pracodawca odmówił przyjęcia zwolnienia lekarskiego i wypowiedzenia

  Osoba trzecia dostarczyła moje zwolnienie lekarskie do pracodawcy, szef odmówił jego przyjęcia argumentując, że kadry są w innej miejscowości. Ze zwolnieniem było dołączone wypowiedzenie umowy o pracę, które również nie zostało przyjęte, ponieważ szef twierdzi, że pracownik nie może wypowiedzieć sto...

 • anneczka33

  Dodano 2014-05-01 06:17 przez anneczka33

  Wypowiedzenie przez pracownika umowy a ograniczenie dźwigania

  Witam,
  proszę o poradę w trochę trudnej sytuacji. Po 180 dniach L4 złożyłam podanie o rozwiązanie stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Zostałam skierowana na badania kontrolne, gdzie lekarz zrobił wpis zdolna do pracy z ograniczeniem dźwigania do 3 kg.
  Problem mój polega na tym, że sta...

 • dariaf

  Dodano 2014-08-01 22:44 przez dariaf

  Zdolność do pracy i badania kontrolne

  Witam,
  od 23.06.2014 do 01.08.2014 przebywałam na L4 spowodowanym wypadkiem w pracy. Z dniem 01.08.2014 lekarz zakończył mi leczenie. Sytuacja jest taka, że nie wracam już do dotychczasowej pracy. W w.w przypadku potrzebuję zdolność do pracy aby wręczyć pracodawcy wypowiedzenie po zakończonym L4? 
  Z...

 • ataB

  Dodano 2014-07-13 18:31 przez ataB

  L4 po złożeniu wypowiedzenia

  Witam,
  mój pracodawca stosuje mobbing i postanowiłam zrezygnować z tej pracy (umowa o pracę). Jednak mam 2-tygodniowy okres wypowiedzenia, który może być dla mnie, delikatnie mówiąc, bardzo nieprzyjemny.
  Czy jest możliwe bym po złożniu wypowiedzenia przedłożyła zwolnienie L4 i "przetrwała" na nim do...

 • ann.

  Dodano 2014-07-09 00:08 przez ann.

  Zwolnienie z pracy a ekwiwalent za zaległy urlop

  Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku w pracy,dnia 9.07 zwolnienie to dobiega końca.
  Nie chcę już pracować w tej firmie, więc dnia 10.07 składam wypowiedzenie aby uniknąć pracy podczas 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia (mam umowę na czas określony). Położę na te 2 tygodnie zwo...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Badania kontrolne po L4

  Badania kontrolne po L4

  Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

 • Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie choroby

  Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie choroby

  W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Jeżeli pracownik nie jest w stanie odebrać świadectwa pracy z powodu przebywania na zwolnieniu lekarskim ...

 • ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  ZUS. Co wykazała kontrola zwolnień lekarskich w I kw. 2023?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania