eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zmiana miejsca pracy, biuro przeniesione do innej miejscowości


2014-04-23 14:05 autor: konto usunięte

2 408 odsłon

Zmiana miejsca pracy, biuro przeniesione do innej miejscowości

Witam serdecznie,

uprzejmie proszę o pomoc w następującej sprawie. Od lutego 2011 r. przebywałam na zwolnieniu na ciążę. 25.08.2011 r. urodziłam, następnie z datą 31.08.2011 r. otrzymałam od pracodawcy pismo, iż biuro zostało przeniesione z Łodzi do Warszawy i korespondencję pracowniczą mam kierować na warszawski adres. Nic poza tą informacją.

Następnie wykorzystałam urlop macierzyński, część urlopu macierzyńskiego oraz byłam na zwolnieniu. Następnie po nim znowu wykorzystywałam urlop wypoczynkowy, na którym zaszłam w drugą ciążę, a ponieważ była zagrożona od jej początku byłam na zwolnieniu. Teraz wykorzystałam już urlop macierzyński oraz rodzicielski (tzn. kończy mi się on 10.05.2014 r.). Wysłałam do pracodawcy pismo z prośbą o udzielenie 2 dni opieki na dzieci zaraz po zakończeniu urlopu rodzicielskiego oraz wnioski o zaległy urlop wypoczynkowy z 2011, 2012 i 2013 r. oraz o urlop za bieżący rok.

W odpowiedzi otrzymałam zgodę na wykorzystanie dwóch dni opieki oraz zaległych urlopów. Nie otrzymałam odpowiedzi co do urlopu za 2014 r. a w końcówce pisma poproszono mnie o stawienie się do pracy w Biurze w Warszawie dnia 20 sierpnia o godz 9.00.

Nie dodałam, iż zamierzam jeszcze raz wystąpić z wnioskiem o urlop za 2014 r. a zaraz po nim o urlop wychowawczy, ale interesuje mnie co będzie już po, jak będę miała wrócić do pracy:

1. Czy pracodawca może ode mnie żądać stawienia się w biurze w Warszawie skoro w umowie na czas nieokreślony (zawartej od 01.10.2007 r.) mam miejsce pracy Łódź?

2. Moja sytuacja rodzinna jest taka, że mam dwójkę dzieci i nie mogę sobie pozwolić na pracę w Warszawie (bo za długo będę poza domem), poza tym przy tak małej pensji nie opłaci mi się kontynuować pracy w tej firmie. Ale oczywiście nie chcę sama z niej odchodzić, bo wydaje mi się, że to pracodawca powinien wypowiedzieć mi umowę, jeśli zaproponuje mi nowe warunki pracy, a ja z tytułu zmiany jej miejsca nie przyjmę ich.

3. Czy należy mi się jakaś odprawa?

4. Mam umowę na czas nieokreślony. Czy dostanę wypowiedzenie 3-miesieczne bez obowiązku świadczenia pracy? (no bo przecież nie będę dojeżdżać do innego miasta)?

Proszę o pomoc i radę, co zrobić po zakończeniu urlopów?

Dodam, iż firma zatrudnia poniżej 20 pracowników, jeśli ma to znaczenie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-04-24 00:12 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli w firmie pracuje mniej niż 20 osób, to odprawy Pani nie dostanie. To czy będzie Pani świadczyła pracę w czasie wypowiedzenia zależy od pracodawcy, ale zawsze w czasie wypowiedzenia może Pani "zachorować". Jeżeli urlop na 2014 nie był wpisany w plan, to pracodawca może się nie zgodzić na jego wybranie w terminie przez Panią podanym.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania