eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo konsumenckie › Sugerowana cena detaliczna piwa


2013-05-06 14:47 autor: zimskyyy

4 678 odsłon

Sugerowana cena detaliczna piwa

Witam,

Ostatnio przytrafiła mi się dość niemiła sytuacja. Prowadzę wspólnie z rodzicami sklep sezonowy w miejscowości typowo turystycznej. Podczas ostatniego weekendu miałem scysję z klientką, która zrobiła mi awanturę, że sprzedaję piwo o 15 gr drożej, niż sugerowana cena detaliczna.

Pani stwierdziła, że cena na butelce jest jak cena na paczce papierosów - czyli cena maksymalna, a ja sprzedając piwo o 15 gr drożej okradam Państwo, bo zawyżam nieprawnie cenę piwa.

Wiem, że kobieta bredziła od rzeczy, ale chciałbym znaleźć jakąś podstawę prawną na poparcie moich racji. Pani była wyjątkowo złośliwa, więc chciałbym jej wyjątkowo skrupulatnie wyjaśnić, kto ma rację w tym sporze. 

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Pattusska1990

  Dodano 2016-08-30 14:29 przez Pattusska1990

  Kupowanie alkoholu. Czy nieletniej coś grozi?

  Witam,mam nietypowe pytanie. Mianowicie czy grożą jakieś konsekwencje prawne nastolatce (13 lat), jeśli sprzedawca sprzeda jej alkohol (piwo)?Wiem, że jest zakaz sprzedaży osobom niepełnoletnim ale nigdzie nie potrafię znaleźć odnoście kupującego.

 • tb_1990

  Dodano 2017-06-20 22:27 przez tb_1990

  Sprzedaż piwa

  W naszej działalności będziemy wynajmować roll-bar samoobsługowy, dla osób prywatnych, firm. Za każdym razem gdy będzie wynajmowany bar, będziemy sprzedawać piwo w kegach, nigdy nie będziemy sami go lać dla osób na imprezach. Rozstawiamy bar, podłączamy kega pod niego i nasze zadanie się kończy. Do ...

 • pablo83l

  Dodano 2014-12-01 16:56 przez pablo83l

  Sprzedaż piwa do hurtowni przez supermarket

  Witam, proszę odpowiedzieć mi na pytanie, czy kupno ogromnych ilości piwa (kilkanaście tirów po 33 palet) z supermarketu do hurtowni jest zgodne z prawem? Supermarket nie wystawia żadnej faktury tylko setki paragonów po 72 sztuk piwa. Jeżeli nie, to komu mogę taką rzecz zgłosić. Dziękuję.

 • katarina9020

  Dodano 2013-11-02 22:15 przez katarina9020

  Spis z natury przed przejściem na VAT

  Witam,
  otrzymałam informację, iż przed przejściem na VAT tj. z dniem przekroczenia limitu 150000 zł mogę zrobić spis z natury, a następnie przedłożyć go w US i wtedy otrzymam zwrot VAT-u za towar, jaki mam na sklepie. Mam pytanie odnośnie owego spisu: robię go w kwocie brutto, i od tej kwoty US wyli...

 • 1983kamila

  Dodano 2013-02-22 12:26 przez 1983kamila

  Kasa fiskalna w dwóch punktach

  Prowadzę sklep, a także dwa razy w tygodniu jeżdżę sprzedawać towar na giełdzie. Mam obowiązek wprowadzić kasę fiskalną.
  Czy na giełdę mogę zabierać kasę ze sklepu (w tych godzinach sklep jest zamknięty), czy muszę kupić drugą osobną?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Sprzedaż alkoholu - jakie zmiany w prawie?

  Sprzedaż alkoholu - jakie zmiany w prawie?

  Zmiany w stawkach akcyzy tradycyjnie wchodzą w życie wraz z nowym rokiem. Ale 2023 rok dla firm z branży alkoholowej oznacza wiele więcej zmian prawnych. Niektóre zresztą będą istotne także dla przedsiębiorców z innych branż.

 • Akcyza na alkohol pogrąża sprzedaż

  Akcyza na alkohol pogrąża sprzedaż

  Branża spirytusowa raczej nie ma powodów do zadowolenia - w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku na rynku mocnych alkoholi zanotowano aż 6-procentowy spadek, a produkcja wódki zmalała o 1/3. Co jest odpowiedzialne za taki obrót ...

 • Jak założyć hurtownię alkoholi?

  Jak założyć hurtownię alkoholi?

  Mogłoby się wydawać, że hurtownia alkoholi to firma taka sama, jak każda inna. A jednak – nie zupełnie. Chcąc uruchomić hurtownię z piwem, winem, czy whisky, trzeba spełnić więcej formalności i ponieść wyższe koszty niż w ...

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu - jak je zdobyć?

  Zezwolenie na sprzedaż alkoholu - jak je zdobyć?

  Jeśli zamierzasz sprzedawać alkohol musisz uzyskać stosowne zezwolenie. Bez niego nie możesz handlować trunkami ani w sklepie, ani w restauracji. Podpowiadamy, co zrobić, by uzyskać stosowny dokument.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo konsumenckie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania