eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Sprzedaż piwa


2017-06-20 22:27 autor: tb_1990

2 074 odsłon

Sprzedaż piwa

W naszej działalności będziemy wynajmować roll-bar samoobsługowy, dla osób prywatnych, firm. Za każdym razem gdy będzie wynajmowany bar, będziemy sprzedawać piwo w kegach, nigdy nie będziemy sami go lać dla osób na imprezach.

Rozstawiamy bar, podłączamy kega pod niego i nasze zadanie się kończy. Do tej działalności będziemy też na życzenie klienta sprzedawać mu kubki plastikowe, personalizowane lub nie. W ofercie w jakimś zasięgu dojazd będzie gratis, dalej stawka za km. Mamy zezwolenie na sprzedaż piwa podczas organizacji przyjęć(jest to sprzedaż detaliczna, nie hurtowa).

1). Jak na paragonie na kasie nazwać te produkty, czyli wynajem baru, sprzedaż piwa w kegach, sprzedaż kubków, opłata za dojazd?

2). Te produkty mają być wyszczególnione czy np. pogrupować je jakoś i np. cena dojazdu już ma się ewentualnie zawierać w wynajmie?

3). Jaki VAT do tych produktów?

4). Na fakturze też mają być wszystkie produkty wyszczególnione czy wszystko podciągnąć pod wynajem baru, a tylko piwo w kegach jako osobna pozycja na fakturze?

5). Z tego co się orientuje to piwa w kegach nie będziemy mogli umieszczać na fakturze sprzedażowej, tylko na paragonach, bo wtedy kwalifikuje się to jako sprzedaż hurtowa, a my na hurtową nie mamy zezwolenia?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • pablo83l

  Dodano 2014-12-01 16:56 przez pablo83l

  Sprzedaż piwa do hurtowni przez supermarket

  Witam, proszę odpowiedzieć mi na pytanie, czy kupno ogromnych ilości piwa (kilkanaście tirów po 33 palet) z supermarketu do hurtowni jest zgodne z prawem? Supermarket nie wystawia żadnej faktury tylko setki paragonów po 72 sztuk piwa. Jeżeli nie, to komu mogę taką rzecz zgłosić. Dziękuję.

 • zimskyyy

  Dodano 2013-05-06 14:47 przez zimskyyy

  Sugerowana cena detaliczna piwa

  Witam,
  Ostatnio przytrafiła mi się dość niemiła sytuacja. Prowadzę wspólnie z rodzicami sklep sezonowy w miejscowości typowo turystycznej. Podczas ostatniego weekendu miałem scysję z klientką, która zrobiła mi awanturę, że sprzedaję piwo o 15 gr drożej, niż sugerowana cena detaliczna.
  Pani stwierdzi...

 • Pattusska1990

  Dodano 2016-08-30 14:29 przez Pattusska1990

  Kupowanie alkoholu. Czy nieletniej coś grozi?

  Witam,mam nietypowe pytanie. Mianowicie czy grożą jakieś konsekwencje prawne nastolatce (13 lat), jeśli sprzedawca sprzeda jej alkohol (piwo)?Wiem, że jest zakaz sprzedaży osobom niepełnoletnim ale nigdzie nie potrafię znaleźć odnoście kupującego.

 • konto usunięte

  Dodano 2013-08-23 13:33 przez konto usunięte

  Księgowanie kosztów paliwa. Czy wystarczy paragon?

  Czy do zaksięgowania kosztów paliwa na samochód prywatny (wprowadzony jako środek trwały do firmy), wystarczą paragony, czy muszą być faktury za paliwo?

 • dazyliusz

  Dodano 2019-04-11 11:14 przez dazyliusz

  Ryczałt a handel samochodami używanymi

  Witam, chcę rozpocząć działalność w zakresie handlu samochodami używanymi. Jako formę opodatkowania chciałam wybrać ryczałt (w tym przypadku 3%). Mam jednak pytanie, czy jeżeli niektóre auta, które kupię będą uszkodzone i dokonam naprawy (nie będę świadczyć usługi naprawy, zlecę naprawę firmie zewnę...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Jak założyć hurtownię alkoholi?

  Jak założyć hurtownię alkoholi?

  Mogłoby się wydawać, że hurtownia alkoholi to firma taka sama, jak każda inna. A jednak – nie zupełnie. Chcąc uruchomić hurtownię z piwem, winem, czy whisky, trzeba spełnić więcej formalności i ponieść wyższe koszty niż w ...

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu - jak je zdobyć?

  Zezwolenie na sprzedaż alkoholu - jak je zdobyć?

  Jeśli zamierzasz sprzedawać alkohol musisz uzyskać stosowne zezwolenie. Bez niego nie możesz handlować trunkami ani w sklepie, ani w restauracji. Podpowiadamy, co zrobić, by uzyskać stosowny dokument.

 • Ceny piwa wzrosną o 10 proc.

  Ceny piwa wzrosną o 10 proc.

  W najbliższym czasie nieunikniony wydaje się wzrost cen piwa, który może wynieść nawet 10 procent - podał "Dziennik". Producenci złocistego napoju tłumaczą, że podwyżkę wymuszają rosnące od dłuższego czasu ceny surowców ...

 • Dobry czas dla alkoholi premium

  Dobry czas dla alkoholi premium

  Najnowsze dane dotyczące rynku alkoholi w Polsce nie są optymistyczne dla producentów i dystrybutorów. Czy jednak walczyć o klienta można wyłącznie niską ceną? Paradoksalnie, dla niektórych firm ratunkiem może być zwrot w stronę ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania