eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Termin wypłaty odszkodowania


2013-01-11 13:01 autor: Klaudia1977

4 522 odsłon

Termin wypłaty odszkodowania

Jaki jest maksymalny czas na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-01-11 14:43 autor odpowiedzi: Brykczyńscy i Partnerzy Adwokacka Spółka Partnerska

    Zgodnie z artykułem art. 817 § 1 kodeksu cywilnego ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty należności w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku przewidzianym w umowie.
    Jeśli wyjaśnienie okoliczności we wspomnianym terminie nie jest możliwe, świadczenie (np. zapłata) powinno być spełnione w ciągu 14 dni od dnia, w którym wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe. Należy pamiętać, że bezsporną część świadczenia ubezpieczyciel powinien spełnić w terminie wspomnianych 30 dni.

    Jakub Brykczyński tel. 606 101 482 || Anna Brykczyńska tel. 606 717 929

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • lewy-10

    Dodano 2020-11-17 19:16 przez lewy-10

    Ubezpieczenie telefonu. Jak z niego skorzystać, jeśli zgubiłem paragon?

    Witam. Mam ubezpieczony wyświetlacz w telefonie, które kupiłem wraz z telefonem w media expert. Właśnie teraz wyświetlacz się wylał i chciałbym skorzystać z tego ubezpieczenia, ale zwyczajnie zgubiłem paragon.
    Moje pytanie brzmi czy sklep powinien mi udostępnić jakieś namiary na ubezpieczyciela korz...

  • kazimierz59

    Dodano 2020-09-15 10:48 przez kazimierz59

    Wypłata zasiłku za śmierć męża

    Zmarł mój mąż w 1996 r. Nie starałam się o wypłatę świadczenia, pogrzeb, żałoba ... itp. Zapomniałam. Składki opłacam nadal. Czy mimo to, że minęło 26 lat od śmierci męża, należą mi się jakieś pieniądze z PZU? W moim przekonaniu, pieniądze powinny się należeć, przecież nie przepadły.

  • konto usunięte

    Dodano 2012-06-09 21:57 przez konto usunięte

    Zakaz konkurencji - wypłata odszkodowania

    W dniu zatrudnienia oprócz umowy o pracę podpisałem dokument o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy. Rozwiązałem niedawno umowę za porozumieniem stron z pracodawcą.  W dniu rozwiązania umowy pracodawca wręczył mi również dokument w którym potwierdza podtrzymanie zakazu konkurencji i zobowią...

  • 23JanMaj

    Dodano 2010-11-13 12:41 przez 23JanMaj

    kara za niedostarczoną polisę ubezpieczeniową

    Witam,
     
    Bank PKO BP obciążył mnie karą za niedostarczenie polisy ubezpieczeniowej w terminie ale ja polisę dostarczyłem (moja polisa ma termin ważności 2 lata) i poinformowałem bank o dokonaniu płatności składki w drugim roku. Bank przysyła monit, że brak jest polisy i zaczyna naliczanie karnych od...

  • WG

    Dodano 2013-03-08 23:03 przez WG

    Czy zysk nadzwyczajny stanowi przychód?

    Witam, moje pytanie brzmi: czy w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 należy wykazać zyski nadzwyczajne - wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela?
    Dodam, że odszkodowanie nie wystarczyło na pokrycie straty. Resztę dołożyliśmy z własnych środków.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania