eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiCIT › Czy zysk nadzwyczajny stanowi przychód?


2013-03-08 23:03 autor: WG

5 996 odsłon

Czy zysk nadzwyczajny stanowi przychód?

Witam, moje pytanie brzmi: czy w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 należy wykazać zyski nadzwyczajne - wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela?

Dodam, że odszkodowanie nie wystarczyło na pokrycie straty. Resztę dołożyliśmy z własnych środków.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-03-09 10:01 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Odszkodowanie jest przychodem, a rzeczywiste pokrycie "straty" (np. wyremontowanie nadpalonego lokalu) jest kosztem.

    Jeśli dostałeś więcej niż potrzebowałeś na ww. remont zapłacisz podatek, jeśli dołożyłeś do odszkodowania masz stratę.

    PS. Dla odróżnienia strata w sensie księgowym jest bez cudzysłowia.

    konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2013-03-09 14:23

    Ciekawy artykuł na ten temat:

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Odwołanie pracownika z urlopu: zwrot kosztów a przychód

    Odwołanie pracownika z urlopu: zwrot kosztów a przychód

    Pokrycie udokumentowanych kosztów poniesionych na zakup biletów lotniczych dotyczących zaplanowanego wypoczynku wskutek przesunięcia planu urlopu przez pracodawcę nie stanowi podlegającego opodatkowaniu przychodu pracownika - uznał Dyrektor ...

  • Od służebności przesyłu nie zapłacisz podatku

    Od służebności przesyłu nie zapłacisz podatku

    Otrzymywane wynagrodzenie w związku z ustanowieniem na nieruchomości służebności przesyłu stanowi przychód korzystający ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ...

  • Nie każde odszkodowanie za służebność przesyłu zwolnione z PIT

    Nie każde odszkodowanie za służebność przesyłu zwolnione z PIT

    Wynagrodzenie za ustanowienie na nieruchomości służebności przesyłu może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego. Ważne jednakże jest to, z kim taka umowa zostaje zawarta i kto wypłaca owo odszkodowanie/wynagrodzenie. Musi to być ...

  • Wypadek drogowy: przychody i koszty w podatku dochodowym

    Wypadek drogowy: przychody i koszty w podatku dochodowym

    Wypadki na drodze zdarzają się codziennie. W sporej części z nich uczestniczą samochody firmowe. Remonty powypadkowe takich pojazdów do tanich nie należą. Nie zawsze jednak trafią do kosztów podatkowych firmy. Wszystko zależy tutaj od ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii CIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania