eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Czy mam szansę dochodzić jakichś roszczeń?


2013-01-09 06:48 autor: gagabinx

3 039 odsłon

Czy mam szansę dochodzić jakichś roszczeń?

Piszę do Państwa z następującym pytaniem. Około 5 lat temu podpisałam z firmą UPC cesję na świadczenie usług telewizyjnych i internetowych. Niestety cesja była dokumentem potwierdzającym przeniesienie własności łącza, natomiast nie zawierała informacji dotyczących form płatności, wysokości płatności etc.

Przez około 4 miesiące nie otrzymywałam od firmy UPC faktur, a po upływie około 4 miesięcy dostałam wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej. Po kontakcie telefonicznym z firmą UPC otrzymałam informację, że powinien zjawić się u mnie monter z umową do podpisania, a na umowie jest adres e-mail na który przychodzą faktury (adres założony przez firmę UPC, o którym nie zostałam poinformowana). W zaistniałej sytuacji nie opłaciłam rachunków czekając w dalszym ciągu na otrzymanie umowy i faktur na podstawie to których płatności miałabym dokonać (czy pismo z firmy windykacyjnej jest prawomocne aby zapłacić należność?)

Obecnie mam na głowie komornika sądowego (którego muszę opłacić) ale zastanawiam się, czy mimo uregulowania należności mam jakieś podstawy aby z firmą UPC się przepychać, czy jestem na przegranej pozycji?

Z góry dziękuję za pomoc i radę.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-09 09:19 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Szanowna Pani,

  zawarcie umowy cesji powoduje, że na cesjonariusza przechodzą wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy zawartej z UPC przez cedenta (dotychczasowego abonenta). 

  Usługi telewizyjne i internetowe są więc od tego momentu świadczone na rzecz cesjonariusza i cesjonariusz jest zobowiązany do uiszczenia za nie odpowiednich opłat.

  Jeśli zawarła Pani umowę cesji o świadczenie usług z dotychczasowym abonentem powinna Pani opłacać faktury od momentu zawarcia takiej umowy.

  Z wyrazami szacunku,

  Magdalena Ligus

  Kancelaria Radcy Prawnego

  mgr Stanisława Wyląg

  Tarnowskie Góry

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kaska3179

  Dodano 2013-03-10 13:24 przez kaska3179

  Przedawniony kredyt i komornik

  Witam, w 2001 roku miałam kredyt, który po jakimś czasie przestałam spłacać ze względów finansowych. W roku 2012 dostałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nie zareagowałam na to pismo. W lutym 2013 roku dostałam pismo od komornika o wezwaniu do zapłaty należności. Niedawno komornik zabloko...

 • MONIKA

  Dodano 2013-02-26 22:38 przez MONIKA

  Spadek a długi

  W 2006 roku zmarł mój ojciec. Razem z dwoma siostrami i mamą mamy w spadku mieszkanie (ja w 1/8 części) spółdzielcze, własnościowe. Mam długi u komornika i w ZUS (alimenty) - wszystkie dotyczą niepłacenia alimentów na syna.
  Otrzymałem pismo od komornika w 2009 r. - wezwanie do zapłaty należności. W ...

 • tibibi

  Dodano 2013-01-07 20:35 przez tibibi

  Firma windykacyjna

  Witam,
  bodajże w roku 2001 wziąłem kredyt w Banku WBK ZACHODNI i nie bylem w stanie go spłacać. W listopadzie 2002 roku otrzymałem informacje z banku że dług mój został sprzedany do firmy windykacyjnej. W styczniu 2003 roku firma windykacyjna napisała do mnie pismo z prośbą o zwrot wykupionego długu...

 • szewc75

  Dodano 2013-06-06 20:25 przez szewc75

  Czy ulgą prorodzinną można spłacić komornika?

  Czy komornik może zająć odliczenie prorodzinne? Przecież ta ulga jest ustanowiona w jakimś celu. Z tego co się orientuję ulgę odlicza się od należnego państwu podatku, więc czy należy ją traktować jako nadpłatę czyli dochód?
  Podobno zasada jest taka, że pieniądze państwa nie mogą spłacać długów. Moi...

 • arturello

  Dodano 2013-03-29 22:07 przez arturello

  Zajęcie renty

  Witam, 13 lat temu wzięłam synowi telefon. Syn przestał płacić, ale ja nie dostałam żadnego wezwania przez cały ten czas. Aż rok wcześniej czyli w 2012 dostałam powiastkę z firmy windykacyjnej. Potem przez rok nic, aż do dziś gdzie odebrałam rentę niższą o 210 zł, a rentę dostaję przez 20 lat.
  Także...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Czy zawarta online ugoda z firmą windykacyjną jest ważna?

  Czy zawarta online ugoda z firmą windykacyjną jest ważna?

  Trwająca wciąż pandemia oraz związane z nią ograniczenia w życiu społecznym zatrzymały nas w domach. Wiele aktywności przeniosło się do sieci, czego potwierdzeniem są chociażby najnowsze badania PBI - w kwietniu z internetu skorzystało ...

 • Co zrobić, kiedy dostaniemy wezwanie do zapłaty?

  Co zrobić, kiedy dostaniemy wezwanie do zapłaty?

  Z badania zrealizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu we współpracy z Grupą KRUK wynika, że Polacy, którzy mieli lub mają długi, patrzą w przyszłość z większą dozą optymizmu niż osoby niezadłużone (54 % vs. 43%) ...

 • Wezwanie do zapłaty. Czy ugoda z firmą windykacyjną ma sens?

  Wezwanie do zapłaty. Czy ugoda z firmą windykacyjną ma sens?

  Najświeższe dane wskazują, że zadłużenie Polaków nie tylko "dobija" już do kwoty 80 mld zł, ale też nieustannie rośnie. Dłużnicy, którzy próbują uchylać się od uregulowania zaległych zobowiązań, powinni spodziewać się, że w ...

 • Faktura e-mailem: termin odliczenia VAT

  Faktura e-mailem: termin odliczenia VAT

  Z dniem 01 stycznia 2011 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, zgodnie z którym po spełnieniu określonych warunków, możliwe jest wysyłanie faktur VAT np. e-mailem. Kiedy z takiej faktury można odliczyć podatek?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania