eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Mieszkanie własnościowe.


2013-01-21 11:55 autor: elusia1314

4 241 odsłon

Mieszkanie własnościowe.

Witam. Otóż Gmina sprzedaje mi mieszkanie komunalne. Kupno tego mieszkania jest mi nie potrzebne. Dogadałam się z sąsiadem, że mam wykupić to mieszkanie, on zwraca mi koszta kupna i zapewnia mi w tym mieszkaniu dożywocie, opłaty bieżące do póki żyję - ja ponoszę, tak jak światło itd. Ale mimo wszystko mam obawy, czy dobrze robię?

Wiem, że w chwili kupna mieszkania, nie można go sprzedać w ciągu najbliższych 5 lat. Czy to by był spadek zapisany dla sąsiada? I czy w razie obaw o wywalenie mnie na bruk, mogę to zmienić? Nic na tym nie zyskuję, lecz boję się, że po kilku latach mogę stracić dach nad głową, że sąsiad mnie może w jakiś sposób wywalić z domu.

Proszę doradzić mi, jak mam to zrobić, żeby zapewnić sobie i mężowi to dożywocie w domu. Mimo tego, że sąsiad zwróci mi koszta związane z kupnem tego mieszkania. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-29 02:28 autor odpowiedzi: Lawenda

  Na jakiej zasadzie sąsiad ma zwrócić koszty kupna? I co Pani ma z tego? Jeśli sąsiad odkupi mieszkanie od Pani, to ma do niego prawo i może zrobić co zechce. A jeśli nie on to np. jego spadkobiercy. Może sie Pani zabezpieczyc zapisem o dożywociu, ale jaki ma Pani w tym interes ? - Zawsze mogą pojawić się konflikty, różnice interesów, jakieś emocje. A na pewno będą Państwo zależni. Wykupując mieszkanie za grosze, może Pani sprzedać to mieszkanie komuś za cenę rynkową i kupić sobie inną posiadłość - mieszkanie albo dom. Może Pani zamienić mieszkanie, wynajmować komuś pokój aby zwiększyć emeryturę, przekazać je później komuś w spadku - jesli nie ma dzieci, to za opiekę. itd. Sprzedając komuś na takich warunkach jak Pani opisała, staje się Pani zależna od osób trzecich i nie ma Pani żadnych korzyści. Po co to Państwu.

  elusia1314 skomentował/a odpowiedź 2013-01-29 20:34

  Dziękuje bardzo za radę. Pozdrawiam..

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania