eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › działalność nierejestrowana


2023-07-16 20:47 autor: Alis1245

6 248 odsłon

działalność nierejestrowana

W ramach działalności nierejestrowanej chciałabym kilka godzin w m-cu wprowadzać dane do systemu w biurze rachunkowym i wykonywać drobne prace biurowe np. skanowanie, kserowanie dokumentów. Czy w ramach tej działalności mogę wystawiać faktury na wprowadzenie danych, prace biurowe czy podlega to pod umowę zlecenie i działalność gospodarczą?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2023-07-17 15:22 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Jeśli mowa o usługach biurowych, to można je wykonywać w ramach działalności nierejestrowej. Jeśli chodzi natomiast o prace w biurze rachunkowym, to należ określić jakie to są prace, bo przepisy dotyczące działalności nierejestrowej określają, że musisz zarejestrować firmę, nawet jeśli planujesz niewielkie przychody, ale działalność którą chcesz prowadzić została zdefiniowana w przepisach jako działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy - Prawo przedsiębiorców.Przykładem takiej działalności jest właśnie działalność usługowa prowadzenia ksiąg rachunkowych (zgodnie z ustawą o rachunkowości).Należy więc najpierw określić, czy planowane usługi nie mieszczą się w zakresie podanym powyżej i czy w związku z tym mogą być prowadzone w ramach działalności nierejestrowej.

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Ania053

  Dodano 2021-09-29 14:29 przez Ania053

  Zawieszenie działalności gospodarczej i działalność nierejestrowana

  Witam, Prowadzę działalność gospodarczą od 2019 roku, chciałabym zawiesić i przejść na nierejestrowaną. Znalazłam art 1965, które piszę o pewnym wyjątku. Interpretując to, rozumiem, że mogę.
   
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Art.  195.  [Możliwość prowadzenia działalności nieewidencjonowanej pr...

 • Asia123456

  Dodano 2023-08-02 14:44 przez Asia123456

  Działalność nierejestrowana

  Czym się różni działalność nierejestrowana od zwykłej osoby fizycznej? Działalności nierejestrowanej nie trzeba nigdzie zgłaszać, więc każda osoba fizyczna, która coś np. sprzedaje (oczywiście z uwzględnieniem wszystkich ograniczeń) można powiedzieć że ma działalność nierejestrowaną?

 • Oti90

  Dodano 2023-02-27 20:43 przez Oti90

  działalność nierejestrowana

  Dzień dobry. W grudniu 2021 zawiesiłam działalność. Czy jeśli zamknę działalność to mogę przejść na działalność nierejestrowaną? Czy muszę odczekać 5 lat?

 • angelika031218

  Dodano 2022-12-01 13:09 przez angelika031218

  Przejście na działalność nierejestrowaną w trakcie zawieszenia działalności

  Witam. Od grudnia 2018 prowadzę jednoosobową DG. Przychód z działalności zmalał do tego stopnia, że mogłabym przejść na działalność nierejestrowaną. Rozważam zamknięcie bądź zawieszenie działalności.
  Przeczytałam, że osoba, która prowadziła działalność, nie może przejść na nierejestrowaną, jednak je...

 • nForcePL

  Dodano 2022-10-14 09:16 przez nForcePL

  Przekroczenie limitu na działalności nierejestrowanej, co z towarem?

  Witam. Po przekroczeniu limitu na działalności nierejestrowanej, rejestruję działalność. Co wtedy z towarem, który zakupiłem na fakturę imienną? Czy normalnie będę mógł ten towar sprzedawać we swojej już zarejestrowanej działalności?
  Pozdrawiam

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania