eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Czy tak może być ?


2021-10-14 11:42 autor: Kasia562

780 odsłon

Czy tak może być ?

Pracuję jako nauczyciel w placówce prywatnej. Dyrektor ma grupę w pewnej aplikacji, gdzie przesyła innym swoje wiadomości oraz informacje o tym co trzeba zrobić na jakiś dzień itp. Nie mam danej aplikacji i nie mam zamiaru jej instalować, jednak dyrektor każe mi ją zainstalować a jak nie, to mam prosić innych o to aby przekazywali mi informacje.

Czy tak jest faktycznie prawnie możliwe, że mam się dowiadywać od innych o poleceniach od dyrekcji oraz o tym co mam zrobić do pracy? Czy to dyrektora obowiązkiem jest przekazywać mi takie informacje?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kasia562

  Dodano 2021-08-28 14:12 przez Kasia562

  Dyrekcja każe nauczycielom sprzątać po remoncie. Czy tak może być?

  Jestem nauczycielem, ale w przedszkolu niepublicznym. W przedszkolu był remont i dyrekcja każe nam po nim sprzątać, jak również przenosić meble itp. Czy to jest możliwe? Czy muszę je nosić, jak nie dam rady i czy dyrekcja może mnie zwolnić za sprzeciw?

 • mama33

  Dodano 2013-12-03 17:27 przez mama33

  Prawa i obowiązki po powrocie nauczyciela po urlopie macierzyńskim

  Witam serdecznie,
  pracuję w szkole prywatnej, która w większości opiera się na kodeksie pracy. Zdaję sobie sprawę, że z powodu braku godzin lekcji mojego przedmiotu dyrektor nie będzie mógł mi zapewnić pełnego etatu pracy, chociaż wiem, że powinnam tego od niego wymagać, gdyż przed odejściem na urlo...

 • zuzia1818

  Dodano 2021-09-14 14:23 przez zuzia1818

  Wycofanie dokumentów u pracodawcy

  Dzień dobry. Proszę o pomoc. Jestem zatrudniona na stanowisku biurowym w szkole. Niestety dla mnie posiadam przygotowanie pedagogiczne. Nie mam tego w obowiązkach, ale zlecają mi opiekę nad dziećmi.
  Jak mogę to rozegrać, aby nie opiekować się dziećmi? Czy mogę wycofać jakoś mój dyplom studiów podypl...

 • PolaOla

  Dodano 2021-04-10 20:19 przez PolaOla

  Umowa na pół etatu czy na zlecenie?

  Dzień dobry,
  jestem studentką i od września będę pracować jako nauczyciel w placówce niepublicznej. Czy lepiej zatrudnić się na pół etatu na umowie o pracę czy na umowie zlecenie?

 • Miska10051990

  Dodano 2020-11-30 23:30 przez Miska10051990

  Czy dyrektor może wymagać wstecznego opisu czynności pracy?

  Na polecenie dyrektora mamy wypełnić dzienną tabelę wykonywanych czynności w pracy. Problem w tym, że chce abyśmy cofnęli się 9 miesięcy. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe i prawnie dozwolone? Nie chcemy tego dokumentować wstecznie. Jaką linię obrony mamy przyjąć. Powód do opisu tych czynności: n...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania