eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Chcę sprzedawać płody rolne. Czy mogę wystawiać fakturę lub rachunek?


2016-01-26 06:52 autor: grazyna255

2 414 odsłon

Chcę sprzedawać płody rolne. Czy mogę wystawiać fakturę lub rachunek?

Witam,

mam pytanie - dorabiam sprzedając owoce i warzywa z mojej działki, jak również sadzonki kwiatów. Pewien hotel chciałby kupować ode mnie płody ale pod warunkiem, że otrzyma jakiś rachunek.

Czy ja mogę taki rachunek wystawić? Mam oprócz tego wykonywać tam niektóre czynności na umowę o dzieło. Nie jestem rolnikiem, posiadam niewielką działkę - poniżej pół hektara.

Pytanie zaktualizowano 2016-01-26 07:06

Nie prowadzę również działalności gospodarczej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-01-27 07:31 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Zastanawiam się, czy nie powinna tutaj być wystawiana faktura VAT RR przez Hotel.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • selene6

    Dodano 2013-11-22 14:05 przez selene6

    Wystawianie rachunków do umowy o dzieło

    Powiedzmy, że osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej zawiera umowę o dzieło na czas nieokreślony z firmą X. Z umowy wynika, że osoba fizyczna ma wystawiać rachunki po otrzymaniu rozliczenia. O co chodzi z tymi rachunkami? Jak ta osoba ma wystawić rachunek?

  • Afra

    Dodano 2013-06-23 20:10 przez Afra

    Rachunek do umowy czy rachunek z działalności gospodarczej

    Dzień dobry,
    W marcu podpisałam umowę o działo autorskie, w czerwcu umowę zlecenie. Nie otrzymałam jeszcze wynagrodzeń za tych umów. Od 1 lipca będę miała zarejestrowaną działalność gospodarczą, gdzie PKD pokrywa się z tym co robiłam na umowę o dzieło i zlecenie. Wypłaty otrzymam w lipcu, czyli już ...

  • marcin84

    Dodano 2013-03-11 18:05 przez marcin84

    Jaką umowę sporządzić?

    Witam, chcę wykonać usługę i osoba prowadząca przedszkole chce uzyskać rachunek uproszczony. Jaką umowę powinienem zawrzeć i jaki rachunek wystawić, jeżeli nie prowadzę działalności gospodarczej? I co z podatkiem? Proszę o pomoc.

  • alaa.94

    Dodano 2014-04-26 01:29 przez alaa.94

    Czy osoba prywatna może wystawić rachunek?

    Witam, 
    jestem osobą prywatną, która chce dorobić sobie wykonując zdjęcia. Nie robię tego w sposób ciągły (dopiero pierwszy raz się za to zabrałam), więc nie jestem zobligowana rozpocząć działalności, ale czy w takim przypadku mogę wystawić rachunek firmie, dla której wykonywałam zdjęcia? Dodam, że ...

  • henryk137

    Dodano 2013-12-30 17:15 przez henryk137

    Czy w 2014 roku zamiast rachunków trzeba wystawiać faktury?

    Jestem zwolniony z VAT ze względu na to, że prowadzę ośrodek szkolenia kierowców. Do tej pory wystawiałem rachunki dla firm. Słyszałem że od 1.01.2014 zamiast rachunków należy wystawiać faktury. Czy to prawda?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Sprzedaż samochodu nie zawsze musi być udokumentowana fakturą VAT

    Sprzedaż samochodu nie zawsze musi być udokumentowana fakturą VAT

    Fakturę wystawia się w celu udokumentowania czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Gdy sprzedaż samochodu stanowiła czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem faktury wystawiać nie trzeba - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...

  • Brak podstawy prawnej zwolnienia podmiotowego na fakturze VAT

    Brak podstawy prawnej zwolnienia podmiotowego na fakturze VAT

    Podatnik korzystający ze zwolnienia z VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT, na wystawianych fakturach nie ma obowiązku podawać podstawy prawnej tego zwolnienia - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji ...

  • Warsztat samochodowy na ryczałcie ewidencjonowanym

    Warsztat samochodowy na ryczałcie ewidencjonowanym

    Nie ma przeszkód, aby mechanik samochodowy korzystał z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym i to nawet wówczas, gdy do naprawy pojazdów wykorzystuje własne części zamienne (które są wliczone w wartość usługi), a nie ...

  • Jak dokumentować sprzedaż zwolnioną z VAT?

    Jak dokumentować sprzedaż zwolnioną z VAT?

    Ustawa o podatku od towarów i usług wskazuje, że podatnik co do zasady nie jest obowiązany do wystawiania faktur w odniesieniu do sprzedaży zwolnionej od tego podatku. Fakturę trzeba jednak wystawić, gdy żąda tego nabywca towaru bądź ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania