eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Unikniecie podatku - sprzedaż mieszkania


2017-11-23 12:54 autor: franca1

1 685 odsłon

Unikniecie podatku - sprzedaż mieszkania

Witam, 

w 2010 roku mąż dostał w darowiźnie działkę, która sprzedaliśmy w 2015 roku (przed upływem 5 lat od darowizny) za 120 000 zł. Aby uniknąć podatku skorzystaliśmy z ulgi i w 2016 r. nabyliśmy dom w innym mieście w stanie deweloperskim za 439 000 zł. Wykończyliśmy go i z meblami dołożyliśmy jakieś 140 000 zł. Teraz chcemy go sprzedać za około 580 000 zł i nabyć za tę kwotę nowy dom w naszym poprzednim mieście.

Pytanie: czy jest jakiś przepis, który urzędowi pozwoli się cofnąć jeden krok dalej do poprzedniej transakcji, czy mogą nas teraz ścigać za tą pierwszą sprzedaną działkę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-11-23 13:29 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Tutaj o tym dyskutowaliśmy http://www.porady.egospodarka.pl/Pozostale-Podatki/33884-Sprzedaz-darowizny-Czy-da-sie-uniknac-podatku.html
  Jeżeli nabyte mieszkanie służyło nam do zaspokojenia własnych celów mieszkaniowych, to fiskus nie ma podstaw do kwestionowania korzystania z ulgi (nawet jeżeli sprzedajemy je po dwóch latach i kupujemy kolejne).

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania