eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czynny żal a kasa fiskalna


2013-12-01 07:09 autor: konto usunięte

4 444 odsłon

Czynny żal a kasa fiskalna

Dzień dobry,

prowadzę usługi przewozu osób niereguralne. Rozpoczęłem działalność w 2013 r. Dzwoniąc na infolinie Urzędu Skarbowego otrzymalem odpowiedź, że kasa dopiero po 20000 tys. i mam wprowadzać sprzedaź dla osób fizycznych normalnie do KPiR.

Mam teraz nową księgową, która mówi, że miałem mieć kasę od początku działalności. Co teraz? Oczywiście z chwilą osiągnięcia 20000 zł zainstalowałem kasę.

Dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-12-01 09:40 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

  Tak, duga księgowa ma rację był Pan zobowiązany do zainstalowania i prowadzenia ewidencji obrotu przy pomocy kasy rejestrującej już od pierwszej wykonanej usługi przewozu osób świadczonej na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. 
  Rozporządzenie w sprawie zwolnień z instalacji kas rejestrujących § 4 ust. 1 pkt 2 wyłącza ze zwolnienia, bez względu na wysokość osiąganych obrotów przy świadczeniu usług przewozów regularnych i nieregularnych pasażerskich w i samochodowejkomunikacji , z wyjątkiem przewozów, o których mowa w poz. 15 i 16 załącznika do rozporządzenia. Ale proszę jeszcze sprawdzić  czy Pana usługi  mieszczą się w załączniku  do rozporządzenia Ministra Finansów  z dnia 29 listopada 2012r.  poz. 15 i 16 ( ceny urzędowe ustalone z gminą)
  Jeśli Pan złoży czynny żal , czyli zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego  przed tym,nim  urząd sam tę informację uzyskał, opisze Pan okoliczności i powoła się, że natychmias po powzięciu informacji zastosował się Pan do obowiązujących przepisów i zawiadamia urząd, to urząd skarbowy powinien odstąpić od ukarania 

  www.deklar.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 22:53 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Podatnik, który mimo obowiązku nie zainstaluje kasy musi liczyć się z tym, że fiskus ustali mu za okres do momentu rozpoczęcia prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących dodatkowe zobowiązanie podatkowe, w wysokości odpowiadającej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • podatniczka

  Dodano 2013-06-20 15:34 przez podatniczka

  Kara za kasę fiskalną po terminie

  Osoba prowadząca działalność jednoosobową powinna już we wrześniu 2012 r. (przekroczyła wtedy limit 20 000 zł dla nowootwartych firm), zainstalować kasę. Całą sprzedaż ma udokumentowaną fakturami VAT (również dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej).
  Czy tej osobie grozi za to...

 • ji2

  Dodano 2013-11-15 13:17 przez ji2

  Czy muszę mieć drugą kasę fiskalną?

  Mąż ma sklep, w którym ma kasę fiskalną, dodatkowo będzie mieć przez miesiąc stoisko w innym miejscu (jest to zdarzenie jednorazowe). W urzędzie skarbowym powiedziano mi, że powinien mieć drugą kasę fiskalną. Czy można tego uniknąć? Nie wiem nawet czy zysk z tego stoiska pokryje mu koszt zakupu kasy...

 • Kate8625

  Dodano 2016-01-23 21:55 przez Kate8625

  Jak zminimalizować wymiar kary za brak kasy fiskalnej?

  Czy składając czynny żal za nieterminową rejestrację kasy fiskalnej uniknę sankcji w wysokości 30% podatku naliczonego od zakupu towarów i usług - art. 111 ust 2 ustawy o VAT? Nadmieniam, że prowadzę jednosobową działalność o niedużych obrotach. Jest to działalność usługowa. Nie jestem czynnym podat...

 • dekoriada

  Dodano 2013-12-20 15:19 przez dekoriada

  Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

  Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.
  Chciałam zapytać, ...

 • 88_Monika_88

  Dodano 2014-02-21 22:05 przez 88_Monika_88

  Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?

  Chciałabym otworzyć działalność - usługi krawieckie. Będę rozliczać się na PKPiR. Czy na początku działalności mogę być zwolniona z VAT-u na podstawie art. 113?
  Czy muszę od razu kupić kasę fiskalną, jeżeli większość moich klientów to będą osoby fizyczne, czy mogę na początku skorzystać z limitu 20 ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania