eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Badania okresowe w czasie epidemii - czy można je wykonać? Czy będą ważne?


2020-06-19 08:39 autor: Ewelaaaa

1 781 odsłon

Badania okresowe w czasie epidemii - czy można je wykonać? Czy będą ważne?

Witam, czy mogę wysłać pracownika na badania okresowe w czasie epidemii koronawirusa? Lekarz medycyny pracy, z którym mam podpisaną umowę, przyjmuje pracowników z innych zakładów pracy twierdząc, że nie ma żadnych przeciwskazań. 

Czy badanie wykonane w czasie epidemii będzie ważne?

Wiem, że na czas epidemii orzeczenia lekarskie, których ważność upłynęła po 7 marca, zachowują ważność, ale lekarz zasłania się tym, że po zniesieniu stanu epidemiologicznego może nie zdążyć przyjąć pracownika w wyznaczonym przez ustawę terminie.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-06-21 07:17 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Badania bedą ważne, więc można.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • izaim92

    Dodano 2020-11-19 11:56 przez izaim92

    Kwarantanna a badania kontrolne

    Czy kwarantannę należy wliczać do okresu 30 dni, po których pracownik musi przejść badania kontrolne (przy założeniu, że pracownik przebywał najpierw na chorobowym a później został skierowany na kwarantannę i łącznie okres ten przekroczył 30 dni)?

  • Kadry2018

    Dodano 2020-07-20 09:57 przez Kadry2018

    Badania okresowe dla kierowcy

    Kierowca zrobił badanie lekarskie przy okazji zaświadczenia na przewóz rzeczy i ma orzeczenie lekarskie, że może pracować jako kierowca C, C E. Ale to jest takie ogólne badanie ważne na 5 lat. Czy taki kierowca ma zrobić dodatkowo okresowe badania lekarskie typowe dla pracowników zatrudnionych w nas...

  • smerfus2020

    Dodano 2020-06-05 19:37 przez smerfus2020

    Skierowanie na badania okresowe a ograniczenie dźwigania

    Witam. Pracuję na stanowisku biurowym - na skierowaniu na badania okresowe mam wpisane dźwiganie do 12 kg, dorywczo do 20 kg, przemieszczanie wózków 4-kołowych do 180 kg. I tu mam kilka pytań:
    Po pierwsze na kilku ostatnich skierowaniach te wartości są inne (albo samo 12 kg, albo 12 i 20 kg, a teraz...

  • namor

    Dodano 2017-10-28 11:50 przez namor

    Czy muszę iść po zdolność do pracy?

    Witam,czy muszę iść po zdolność do pracy jeżeli: od lekarza (ortopedy) dostałem 20 dni zwolnienia, a następnie od lekarza (lekarza chorób wewnętrznych) 18 dni zwolnienia?Jeśli tak, to do którego lekarza muszę iść po zaświadczenie o zakończeniu leczenia?Dodam, że do lekarza ortopedy skierował mnie le...

  • Madziun22

    Dodano 2017-05-09 15:18 przez Madziun22

    L4 po urlopie wychowawczym. Czy muszę przejść badania?

    21 kwietnia wysłałam zawiadomienie, że chcę wrócić do pracy. I z dniem powrotu zanieść L4 B tylko, że dostałam skierowania do lekarza medycyny pracy, a on mnie nie dopuścił do pracy.Co mogę zrobić, czy z dniem 21 mają dostarczyć L4 bez badań?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Oficjalny koniec pandemii. Jakie obowiązki pracodawców po 1 lipca?

    Oficjalny koniec pandemii. Jakie obowiązki pracodawców po 1 lipca?

    Już 1 lipca odwołany zostanie stan zagrożenia epidemicznego, który towarzyszył nam od wybuchu pandemii w marcu 2020 roku. oznacza to wiele zmian dla pracodawców i pracowników. Oficjalne zakończenie stanu zagrożenia epidemicznego wiąże ...

  • Koniec pandemii. Jakie obowiązki pracowników i pracodawców od 1 lipca?

    Koniec pandemii. Jakie obowiązki pracowników i pracodawców od 1 lipca?

    1 lipca br. zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Konsekwencją prawną tego będą zmiany szeregu regulacji oraz ważności niektórych dokumentów. Dotyczą one zarówno pracowników, jak i pracodawców. Co się zmieni?

  • Pandemia COVID-19 nie budzi już naszego niepokoju?

    Pandemia COVID-19 nie budzi już naszego niepokoju?

    Poziom niepokoju wywołanego pandemią koronawirusa spadł w Polsce znacząco - wynika z najnowszej edycji badania firmy doradczej Deloitte "Global State of the Consumer Tracker". Co to oznacza? Czy przywykliśmy już do życia w poczuciu ...

  • Koniec pandemii a prawo upadłościowe

    Koniec pandemii a prawo upadłościowe

    Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy związane ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Spowoduje to zniesienie szczególnych rozwiązań przewidzianych w tarczy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania