eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Rozwiązanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Jak napisać uzasadnienie?


2013-11-16 18:54 autor: asia_1973

3 624 odsłon

Rozwiązanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Jak napisać uzasadnienie?

Witam,

mam sklep, który ma chwilowe trudności finansowe: zaproponowałam (ustnie) jednej z pracownic przejście z 1 etatu na 1/2 etatu. Jest zatrudniona na umowę o prace na czas nieokreślony i pracuje już 4 lata. Nie zgodziła się, woli być zwolniona i iść na zasiłek. A ja nie chcę stracić stanowiska pracy, bo trudności są chwilowe.

Moje pytanie: Jak napisać w wypowiedzeniu uzasadnienie (nie tracąc stanowiska pracy)? Czy powinnam dać jej najpierw zmianę warunków pracy czy od razu wypowiedzenie z 3-miesięcznym okresem?

Pytanie zaktualizowano 2013-11-20 13:26

Chciałam się jeszcze zapytać czy mogę skrucić okres wypowiedzenia do dwóch miesięcy ? I czy naświadectwie pracy może być napisane w przyczynach rozwiązania umowy : na porozumienie stro z winy pracodawcy ? zeby pracownik dostał odrazu zasiłek.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-11-17 21:36 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Może dać jej Pani wypowiedzenie zmieniajace warunki pracy i płacy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Ze względu na tródną sytuację ekonomiczną można określić czasowy okres obowiązywania nowych warunków, lub  nie ustalać niczego.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-11-20 13:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Może Pani skrucić okres wypowiedzenia, ale za 1 miesiąc należy się odszkodowanie w wysokości poborów. Wypowiedzenie może byc zawarte za porozumieniem, ale musi być się zapis o przyczynie leżącej po stronie pracodawcy. Wtedy zasiłek pracownica dostanie opo 7 dniach od zarejestrowania w UP.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

    Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

    Ustawodawca dopuszcza, aby w wyjątkowych okolicznościach trzymiesięczne wypowiedzenie bezterminowej umowy o pracę zostało na mocy jednostronnej decyzji pracodawcy skrócone do jednego bądź dwóch miesięcy. Co jednak w sytuacji, gdy z umowy o ...

  • Okres wypowiedzenia dłuższy niż przewidują przepisy?

    Okres wypowiedzenia dłuższy niż przewidują przepisy?

    Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: szeregi firmy zasilił pracownik, na którego pozyskaniu bardzo zależało szefowi . Chodziło przede wszystkim o wysokie kompetencje i duże doświadczenie zawodowe, którym legitymował się świeżo ...

  • Okres wypowiedzenia - niedozwolone skrócenie

    Okres wypowiedzenia - niedozwolone skrócenie

    Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: pracodawca postanowił wypowiedzieć zatrudnionemu umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Pracownik przepracował w firmie 8 miesięcy, w związku z czym obowiązywał w jego przypadku ...

  • Od kiedy biegnie okres wypowiedzenia umowy bezterminowej?

    Od kiedy biegnie okres wypowiedzenia umowy bezterminowej?

    Długość okresu wypowiedzenia bezterminowej uzależniona jest od stażu pracy w danej firmie. Pracownicy, którzy noszą się z zamiarem rozstania z pracodawcą, mają jednak wiele wątpliwości dotyczących biegu okresu wypowiedzenia. Przyjrzyjmy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania