eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Ból zgłaszany przez ucznia na lekcji wychowania fizycznego. Jak prowadzić dokumentację?


2017-12-13 12:15 autor: Rodrigez1

2 682 odsłon

Ból zgłaszany przez ucznia na lekcji wychowania fizycznego. Jak prowadzić dokumentację?

Witam,

bardzo często w szkole zawodowej podczas lekcji wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, uczniowie zgłaszają nabyte w czasie wykonywania ćwiczeń urazy - przeważnie kończyn dolnych i górnych w postaci zwichnięć, skręcenia kostki lub wybicia palców od piłki.

Zdarzają się jednak zgłoszenia do nauczyciela zdarzenia (dolegliwości) bólu chwilowego, które nie mają znamiona widocznego urazu. Nauczyciel je zgłasza do dyrekcji w postaci pisemnej informacji o zaistniałym zdarzeniu.

Moje pytanie brzmi: jak to zdarzenie traktować, jeśli nie jest prowadzone leczenie specjalistyczne? Czasem lekarz rodzinny udziela porady, aby zastosować tylko kompresy przeciwbólowe i czy w takich przypadkach wymagane jest prowadzenie dokumentacji powypadkowej i zapisywanie w rejestrze wypadków uczniów?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-12-13 12:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Warunkiem sporządzenia dokumentacji jest powstanie urazu. Jeżeli go nie ma , to nie ma wypadku oraz nie ma podstaw do wypłaty ubezpieczenia.

  Rodrigez1 skomentował/a odpowiedź 2017-12-14 14:31

  Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz;)

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-12-13 16:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Definicja wypadku; związek z zajeciami, nagłe zdarzenie, przyczyna zewnętrzna i to co najwazniejsze URAZ lub śmierć. Nie ma urazu to nie ma wypadku. Zwykłe uderzenie i ból ciężko jest zakwalifikować jako uraz. Skręcenie  stawu czy wybicie palca jak najbardziej.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • misiek101

  Dodano 2017-12-03 20:12 przez misiek101

  Orzeczenie o niepełnosprawności. Jak zdobyć zaświadczenie lekarskie?

  Mam pytanie.Mój BHP-owiec chce ode mnie zaświadczenie od lekarza medycyny pracy. Co mogę robić jako osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności? Jak takowe ma wyglądać?

 • Tomasz1232

  Dodano 2017-11-01 20:46 przez Tomasz1232

  Szlifiernia optyczna - zagrożenie

  Dzień dobry,jakiś czas temu podjąłem pracę na szlifierni optycznej (wycinanie w maszynie automatycznej soczewek okularowych mineralnych i organicznych). Podczas szlifowania soczewek wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach, szczególnie przy soczewkach indeksowanych. Materiał z jakich są wykonane to m...

 • emijulita

  Dodano 2017-10-09 13:37 przez emijulita

  Szafki pracownicze BHP

  Witam,mam pytania odnośnie szafek pracowniczych BHP. W szatni przepustowej zaprojektowane jest osobno szatnia na odzież własną i odzież roboczą. Czy wystarczy aby szafka na odzież miała szerokość 30 cm, jeśli dla każdego pracownika jest przewidziana jedna szafka - bez rozdzielenia w środku?

 • km1987

  Dodano 2017-09-19 17:12 przez km1987

  Wypadek w przedszkolu

  Witam,moje pytanie brzmi następująco: czy dziecko, które miało wypadek (rozciecię brody podczas zajęć tanecznych), musi mieć spisany protokół powypadkowy? Jeśli tak, jakie rodzaje wypadków wchodzą w konieczność wypisywania porotkołu powypadkowego dziecka w przedszkolu oraz jaka regulacja prawna to o...

 • Przemo90

  Dodano 2018-09-13 15:34 przez Przemo90

  Czy dostane odszkodowanie za uszkodzenie palców podczas pracy kosiarką?

  Witam, miesiąc temu miałem wypadek, kosząc trawę coś mnie podkusiło i podnosząc pracująca kosiarkę złapałem za obudowę od spodu. Miałem złamane 3 i 4 palec lewej ręki, zerwane więzadła oraz poważne rozcięcia. Zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić mi ubezpieczenia, p...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania