eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wysokość odprawy emerytalnej


2017-10-13 12:48 autor: Agata2017

458 odsłon

Wysokość odprawy emerytalnej

Jestem urzędnikiem. Pod koniec stycznia 2018 r. odchodzę na emeryturę.

Jaka będzie wysokość odprawy emerytalnej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-10-13 20:58 autor odpowiedzi: Aleksandra334

    Zgodnie z Kodeksem Pracy przysługuje odprawa w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia (art.92' KP)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-10-14 06:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    To zależy jakim urzędnikiem Pani jest. Zgodnie z Ustawa o służbie cywilnej odprawa zależy od stazu pracy i maksymalnie może wynieść sześciokrotnosć poborów.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Monika11

    Dodano 2017-05-31 15:53 przez Monika11

    Zmiana regulaminu płac

    Witam,nowy szef dokonuje zmiany regulaminu płac w firmie i ma on obowiązywać od 1 października 2017 roku. Odprawy dla osób odchodzących na emeryturę mają być po nowemu w wysokości 100%, czyli jak w kodeksie pracy, a dotychczas było to 350%. Pracownik kończy pracę z dniem 31 września i od 1 październ...

  • lucyna60

    Dodano 2015-01-08 23:20 przez lucyna60

    Czy należy mi się odprawa jak odchodzę na emeryturę?

    Proszę by państwo mi powiedzieli, czy należy mi się odprawa, jak przechodzę na emeryturę? Jak tak, to jaka?

  • gosiaczek1

    Dodano 2014-10-20 07:54 przez gosiaczek1

    Przejście na emeryturę a odprawa

    Czy pracodawca zwalniając mnie po osiągnięciu przeze mnie wieku emerytalnego za porozumieniem stron pozbawia mnie odprawy?

  • ikami

    Dodano 2017-11-09 13:29 przez ikami

    Czy mogę wnioskować o odprawę emerytalną?

    Umowę o pracę rozwiązałam na koniec września.Od 1 października przyznano mi emeryturę. Z dniem 9 października zostałam ponownie zatrudniona przez tego samego pracodawcę. Czy przysługuje mi odprawa emerytalna?

  • patgda

    Dodano 2017-10-23 16:47 przez patgda

    Pytanie w sprawie odprawy emerytalnej

    Witam,odchodzę na emeryturę. Pracowałem na umowę o pracę na czas określony od 2016 lutego do 2017 sierpnia. Od 1 września dostałem umowę o pracę na zastępstwo do 31 października.Od 1 października osiagnęłem wiek emerytalny. Czy należy mi się odprawa emerytalna? Praca w oświacie jako obsługa szkoły. ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Odprawa

    Odprawa

  • Odprawa emerytalna dla dyrektora biblioteki

    Odprawa emerytalna dla dyrektora biblioteki

    Dyrektor biblioteki będącej samorządową instytucją kultury nie jest pracownikiem samorządowym, w związku z czym będzie mu przysługiwała odprawa emerytalna w wysokości 3-miesięcznego wynagrodzenia. Jeżeli jednak biblioteka działa w ...

  • Odprawa pracownicza: okoliczności przyznania

    Odprawa pracownicza: okoliczności przyznania

    Odprawa pracownicza jest jednym z uprawnień, jakie przysługują pracownikom. Podstawowym warunkiem jej przyznania jest staż pracy, ale nie tylko.

  • Emerytura lub renta a odprawa pieniężna

    Emerytura lub renta a odprawa pieniężna

    Pracownicy przechodzący na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy mają ustawowo zagwarantowane prawo do odprawy pieniężnej. Jej wysokość na mocy Kodeksu pracy równa jest jednomiesięcznemu wynagrodzeniu i jest to minimalna ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.