eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

2012-03-13 20:08 autor: Anna28

1114 odsłon

ZMIANA WARUNKÓW UMOWY

Kategoria: Umowy

[ porady z tej kategorii ]

CZY PRACODAWCA BEZ MOJEJ WIEDZY, ZGODY I PISEMNYM POWIADOMIENIU MOŻE ZMIENIĆ WARUNKI UMOWY Z CAŁEGO ETATU NA 1/4. DRUGIE PYTANIE, CZY MOŻE NIEWYPŁACIĆ MI WYNAGRODZENIA ZA CAŁY MIESIĄC, PRACOWAŁAM TYLKO POŁOWĘ. NIEOBECNOŚCI NIE POWSTAŁY Z MOJEJ WINY TYLKO POGODY. I JESZCZE JEDNO, CZY MOŻE NIEPOWIADOMIĆ MNIE O WPISANIU URLOPU BEZPŁATNEGO.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-03-13 20:45 autor odpowiedzi: ASK Analizy Szkolenia Konsulting

  Generalnie nie może, ale... jeżeli umowa była na czas określony i ten czas upłynął, to może zmienić, a właściwie zaproponować nowe warunki - Pani może je przyjąć albo nie. Co do nieobecności, to nie rozumiem - co to znaczy, że winna była pogoda??? Co do urlopu bezpłatnego, bez Pani zgody nie może czegoś takiego zarządzić. Zasadniczo trzeba się wczytać w umowę i jej szczegółowe zapisy, których nie znam. Te zapisy jednak nie moga być sprzeczne z ogólnym prawem.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

 • 2012-03-14 07:36 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, zmiana istotnych warunków umowy o pracę (zmiana etatu niewątpliwie do takich należy)  musi nastąpić bądź za porozumieniem zmieniającym bądź za wypowiedzeniem zmieniajacym. Wymagana jest tutaj forma pisemna.  Pracodawca nie ma prawa jednostronnie zmienić istotnych warunków umowy o prace. Pracodawca nie ma prawa wysłać pracownika na urlop bezpłatny, bowiem to pracownik zwraca się na piśmie do pracodawcy z wnioskiem o udzielenie mu urlopu bezpłatnego. Co do wynagrodzenia to nie bardzo rozumiem, bowiem jeżeli ma Pani pełny etat,  a pracowała tylko połowę miesiąca to na jakiej podstawie nie świadczyła Pani pracy przez ten okres? Czy musiała Pani podpisać jakieś oświadczenie czy może karte urlopową, a może wniosek o urlop bezpłatny, pozdrawiam 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.