eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Degradacja stanowiska


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2012-02-02 15:53 autor: tytus5

3 594 odsłon

Degradacja stanowiska

Witam, bardzo proszę o odpowiedź, z dniem 31.01.2012 roku otrzymałam ustną wiadomość , od koleżanki z pracy że mam się stawić do kard.Okazło sie że dostałam od pracownika kadr  porozumienie zmieniające którego nie podpisałam bo było napisane niepoprawnie.Czy w takiej sytuacji, mogę otrzymać wypowiedzenie umowy .Obecnie przebywam na zaległym urlopie, przepracowałam tam prawie 6 lat.

Pytanie zaktualizowano 2012-02-02 16:03

Dodam również , iz nikt z moich przełożonych nie przeprowadził ze mna wcześniej rozmowy na ten temat.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-02-02 16:46 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Porozumienie zmieniające czy wypowiedzenie zmieniające? Generalnie pogorszenia warunków pracy raczej nie robi się poprzez porozumienie zmieniające. Temu celowi służy wypowiedzenie zmieniające. Brak zgody na takowe jest równoznaczne z tym, że umowa się rozwiąże z winy pracodawcy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-02-03 16:56 autor odpowiedzi: tytus5

  Rozumię, ale czy w chwili obecnej( na urlopie) , zakład pracy powinien mnie poinformować o wystawionych papierach abym je podpisała? Dzwoniłam do przełożonego i poinformował mnie że nie ma jeszcze przygotowanych dokumentów( choć wcześniej już jedne miałam do wglądu)Czy sama sobie nie zaszkodzę będąc na urlopie?

  tytus5 zaktualizował/a odpowiedź 2012-02-03 16:57
  Wcześniejsze pismo które miałam do wglądu było , porozumieniem zmieniającym.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-02-03 17:58 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Porozumienie zmieniające musi Pani podpisać aby było ważne. Niczego za Pani plecami nie powinni robić. Nawet gdyby to było wypowiedzenie zmieniające to i tak w swojej skuteczności wymaga zapoznania się z nim przez pracownika. W zasadzie można uznać, że na urlopie pracownika pracodawca ma związane ręce. Może Pani ewentualnie starać się wybadać o co de facto chodzi.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-09-05 16:19 autor odpowiedzi: tytus5

  Witam ponownie, po długim chorobowym wróciłam do pracy i zaskoczyła mnie sytuacja.Dowiedziałam się że byłam jedyną osobą  ktróra podpisała i  została zdegradowana, usłyszałam że szukali naiwnych którzy podpiszą papiery dotyczące degradacji.Proszę o informacje , czy jest jakakolwiek szansa abym odzyskała poprzednie stanowisko?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania