eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony a urlopy za 2012 i 2013


2013-04-25 19:40 autor: roberta07

3 653 odsłon

Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony a urlopy za 2012 i 2013

31 lipca chcę złożyć wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony. Mam zaległych kilka dni urlopu za 2012 rok. Pomimo moich próśb w 2013 nie udzielono mi urlopu letniego (2 tygodnie) w terminie, o który prosiłam, tylko 3 tygodnie wcześniej, tak abym nie mogła wyjechać na planowany od stycznia wyjazd wakacyjny.

"Mój" termin dostał ktoś inny, pomimo że o niego nie wnioskował. Proszę mi wyjaśnić czy w okresie wypowiedzenia (obowiązuje mnie 1 miesiąc) muszę chodzić do pracy, jeśli okaże się, że mam 10 dni zaległego urlopu z 2012 roku i z 26 dni urlopu za 2013 rok wykorzystałam dni 10.

Proszę również objaśnić, czy szef może nakazać mi przyjście do pracy w okresie wypowiedzenia w razie gdyby dni urlopu było mniej niż 30 dni wypowiedzenia oraz wyznaczyć, które konkretnie to będą dni w czasie tego miesiąca.

Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-27 21:36 autor odpowiedzi: YPIConsulting

  Witam serdecznie,

  Zgodnie z art. 1671 Kodeksu Pracy, pracownik jest obowiązany wykorzystać zaległy urlop w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. Warunkiem jest jednak zgoda pracodawcy na ten urlop. Istnieje więc możliwość, że pracodawca na to nie pozwoli i będzie Pani miała obowiązek przyjść do pracy w tym okresie. W takim wypadku pracodawca zobowiązany jest do wypłacenia ekwiwalentu.

   

  Pozdrawiam

  Agnieszka Janiec

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.