eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Czy pracodawca może odzyskać koszt wykonanych pracownikowi uprawnień elektrycznych?


2015-05-26 19:27 autor: irekun

1 135 odsłon

Czy pracodawca może odzyskać koszt wykonanych pracownikowi uprawnień elektrycznych?

Pracownik na stanowisku konserwatora w szkole, zatrudniony na 3 miesiące na okres próbny, na koszt pracodawcy został wysłany na szkolenie w celu otrzymania świadectwa kwalifikacyjnego SITP - eksploatacja elektryczna (obowiązek posiadania).

Pracownik po otrzymaniu uprawnień zawiadomił pracodawcę, że się zwalnia przed zakończeniem okresu na jaki była podpisana umowa o pracę tj. po przepracowaniu 2 miesięcy.

Proszę o wskazówki, czy istnieją przepisy dające pracodawcy prawo do odzyskania wydanych kosztów (360 zł)? Czy w jakikolwiek sposób można zobligować pracownika do zwrotu choć części poniesionych poniesionych kosztów?

Z poważaniem Irena Kunat,
kierownik administracji

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-05-26 19:45 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Jeśli nie zawarto z pracownikiem umowy z której by wynikał obowiązek zwrotu kosztów szkolenia to nie bedzie pracownik zwracał.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aspen1999

  Dodano 2015-05-20 13:27 przez aspen1999

  Rozwiązanie umowy o pracę a okres wypowiedzenia

  Witam, podpisałam z pracodawcą umowę na czas określony 3 miesiące (okres próbny). Po ok. 4 tygodniach otrzymałam wypowiedzenie umowy ale zaproponował za porozumieniem stron i takie otrzymałam rozwiązanie umowy. Czy przysługiwał mi okres wypowiedzenia 2-ch tygodni (tak podaje podpisana umowa), w sytu...

 • wedlix

  Dodano 2015-05-12 12:16 przez wedlix

  L4 na okresie próbnym i wypowiedzenie umowy. Co dalej z ZUS i zasiłkiem chorobowym?

  Witam,dzisiaj otrzymałem wypowiedzenie będąc po okresie próbnym. Niestety po półtorej miesiąca pracy złamałem kość w nodze i jeszcze jestem na L4. Jak teraz wygląda sprawa z ZUS-em? Czy nadal będę otrzymywał zasiłek chorobowy z tego tytułu?

 • jaceknadia

  Dodano 2015-04-22 13:05 przez jaceknadia

  Zwolnienie lekarskie w Niemczech a wypowiedzenie umowy

  Dzień dobry!Pracuję w Niemczech od 26.02.2015 na umowę o pracę na okresie próbnym. W dniu 15.04.2015 miałem wypadek przy pracy (rozcięta ręka, założone 4 szwy).Dostałem zwolnienie lekarskie do 26.04. Dzisiaj 22.04.2015 dostałem informację, że dostałem wypowiedzenie z firmy (21.04.2015 wysłano je z f...

 • gosiaczek1

  Dodano 2015-01-30 12:45 przez gosiaczek1

  Zwolnienie a prawo do odprawy i świadczenia przedemerytalnego?

  Czy osoba zatrudniona na 1/2 etatu na okres próbny dostanie odprawę, gdy pracodawca zwolni ją w tym okresie próbnym i czy będzie mogła uzyskać po zwolnieniu i bezrobociu (180 dni) świadczenie przedemerytalne?

 • mamuśka 1

  Dodano 2015-01-08 16:53 przez mamuśka 1

  Zwolnienie z pracy w 9. tygodniu ciąży

  Witam serdecznie,
  jestem w 9. tygodniu ciąży. Miałam umowę próbną na czas określony od 1.10 do 31.12 2014 r. Dostałam wypowiedzenie pocztą do domu, a obecnie jestem na zwolnieniu. Czy jestem chroniona prawem?
  Dziękuję.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Rekrutacja. Czy warto zatrudniać zbyt dobrego kandydata?

  Rekrutacja. Czy warto zatrudniać zbyt dobrego kandydata?

  Kompetentny, wykształcony, z doświadczeniem – kandydat idealny. Tylko dlaczego aplikuje na posadę poniżej jego kwalifikacji? Zatrudnienie takiej osoby to ryzyko czy strzał w dziesiątkę?

 • Kwalifikacje pracowników branży deweloperskiej

  Kwalifikacje pracowników branży deweloperskiej

  Tego typu rozważania najczęściej spotykają pracodawców, kiedy to tworząc nowy etat zastanawiają się kogo zatrudnić. Często stworzenie samego opisu stanowiska (job description) przysparza wiele trudności, i nic w tym dziwnego, bo jak ...

 • Skuteczne poszukiwanie nowego pracownika

  Skuteczne poszukiwanie nowego pracownika

  Sukces w rekrutacji osiągany jest przez wspólny wysiłek konsultantów, klientów oraz kandydatów.

 • Wymagane kwalifikacje nauczycieli - zmiany

  Wymagane kwalifikacje nauczycieli - zmiany

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie odnosi się do proponowanego kierunku zmian w zakresie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Na poparcie zasługuje wprowadzenie zasad profesjonalizacji nauczycieli w obrębie ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania