eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Finansowy serwis internetowy


2013-02-13 23:41 autor: YPIConsulting

3 112 odsłon

Finansowy serwis internetowy

Witam, Rozważam założenie serwisu internetowego poświęconego tematyce ogólnie pojętych finansów - porównania kredytów, kont bankowych itp. Jako jedną z form uzyskiwania przychodów biorę pod uwagę program Google AdSense. I tu moje pytanie, ile można zarobić na tym programie?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam, Jakub

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-13 23:42 autor odpowiedzi: YPIConsulting

  Witam,


  Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czynników jest wiele.
  Do najważniejszych należy zaliczyć:
  1. Tematykę strony i wynikający z niej zysk z jednego kliknięcia w reklamę.
  2. Liczba odwiedzin, aby była jak największa liczy się tak naprawdę kilka trafionych artykułów, które mogą dać tysiące stałych odwiedzin. Należy jednak pamiętać, że jest to raczej powiązane z pozycjonowaniem naszego serwisu.

  3. Rozmieszczenie reklam i sposób przedstawiania treści strony.
  Aby policzyć dzienny zysk z reklam, należy zastosować poniższy wzór.
  Zysk = liczba odsłon x procent osób, które kliknęły w reklamę x stawka za kliknięcie.
  Zysk = PV x CTR x CPC
  Dla przykładu zakładamy, że strona ma 1000 odsłon dziennie(PV). Procent kliknięć w reklamę na naszej stronie jest równy 1% (CTR) tzn. że 1% internautów odwiedzających naszą stronę klika w reklamę.  Przyjmijmy, że stawka za kliknięcie (CPC) wynosi 50 groszy. 
  Podstawiając dane do wzoru otrzymujemy następującą wartość:
  Zysk = 1000 x 1% x 50 = 5 zł
   Zysk dzienny kształtuje się w wysokości 5 zł, co daje 150 zł w skali miesiąca.
  Oczywiście dane są szacunkowe.
  Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami korzystania z systemu Google AdSense w Internecie gdzie możesz znaleźć obszerne darmowe opisy jak zacząć i jak rozwijać swoją stronę, aby przynosiła coraz większe zyski.


  Pozdrawiam,

  Jakub Mortka

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konrad_zet

  Dodano 2020-06-08 01:10 przez konrad_zet

  Zarobki z Google AdSense

  Moje pytanie dotyczy popularnej obecnie pracy zdalnej, a konkretniej rzecz ujmując zarabiania na blogach, stronach internetowych w systemie Google AdSense.
  Załóżmy, że ktoś chciałby zacząć zajmować się tego typu działalnością. Podejrzewam, że na początku działalności, wpływy takiej osoby na konto Go...

 • PanKarol

  Dodano 2020-10-08 23:09 przez PanKarol

  Adsense / dotacje, a opodatkowanie

  Witam, jestem osobą pełnoletnią, która zaczęła jakiś czas tematu zarabiać na tworzeniu filmów na YouTube, a także prowadzeniu Bloga, jednak mam spory problem ze znalezieniem aktualnych informacji na temat podatków i tego jak tak naprawdę powinienem się z moich dodatkowych dochodów rozliczać, dodam t...

 • rabarbar3

  Dodano 2014-08-25 23:06 przez rabarbar3

  Przychody z AdSense, jak rozliczać?

  Korzystam z reklam Google w aplikacjach na smartfony. Aplikacje tworzę hobbystycznie, nie są produktem dla klienta/firmy. Z AdSense korzystam od 2013 roku i początkowo zarobki były niewielkie. W 2013 było to ok 2000 zł. Ponieważ nie posiadam działalności podatek za 2013 rozliczyłem jako "przychody z...

 • mirka350

  Dodano 2014-10-06 22:31 przez mirka350

  Brak zgłoszenia VAT w UE, a wystawiona faktura za reklamę w google

  Witam,
  otrzymałam od szefa fakturę za reklamę w google za miesiąc wrzesień br. Spółka nie miała nadanego VAT UE. W październiku zgłosiłam aktualizację VAT-R. Z tego co się zorientowałam fakturę wewnętrzną powinnam zrobić dopiero w momencie, kiedy zgłosiłam aktualizację w US do VAT-R.
  Co w takim razi...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-02-19 10:17 przez konto usunięte

  Jak ująć SEO?

  Czy internetowe usługi SEO, które kupuję od polskiej firmy podlegają pod koszty mediów? Tzn. czy VAT jest odliczany w terminie płatności?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Google testuje in-stream

  Google testuje in-stream

  Google testuje reklamy typu in-stream w celu stworzenia systemu podobnego do AdSense, który dawałby reklamodawcom możliwość zamieszczanie krótkich spotów reklamowych na dopasowanych pod względem treści i targetu witrynach internetowych.

 • Google AdSense w RSS

  Google AdSense w RSS

  Google uruchomiło wersję beta nowej odsłony programu AdSense, dzięki zastosowaniu nowych technologii możliwe stanie się emitowanie reklam kontekstualnych Google na kanałach RSS stron www.

 • Google i eBay razem

  Google i eBay razem

  Spółki Google i eBay ogłosiły, że będą współpracować w zakresie reklamy. Właściciel popularnej wyszukiwarki internetowej będzie zamieszczać na swoim serwisie reklamy platformy aukcyjnej oraz pomagać kupującym w szybszej realizacji ...

 • Google udostępnia Moje Centrum Reklam

  Google udostępnia Moje Centrum Reklam

  Moje Centrum Reklam to udostępnione właśnie przez Google nowe narzędzie do personalizacji wyświetlanych reklam. Dzięki niemu będzie można łatwiej i szybciej decydować, jakie reklamy będą wyświetlane w wyszukiwarce Google, na YouTube ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania