eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Allegro a działalnośc gospodarcza


2012-04-23 17:12 autor: Marek

2 591 odsłon

Allegro a działalnośc gospodarcza

Witam

Jestem zatrudniony na pełen etat, dorabiam sprzedając na allegro konta premium do pewnego serwisu. Miesięczne dochody z tej sprzedaży to ok. 300 zł, czy jestem zobligowany do zapłacenia od tego podatku? Czy muszę zakładać własną działalność gospodarczą? Jestem totalnie zielony w tych sprawach, a nie chce mieć Skarbówki na karku. Proszę mi powiedzieć jak powinienem postąpić, najlepiej łopatologicznie - jak młodemu, prostemu człowiekowi. Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
Marek

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-04-26 13:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Co do działalności gospodarczej - jej definicja jest niestety bardzo nieostra i dla jednych wykonywanie określonych czynności działalnością jeszcze nie jest, a dla innych już tak. Niestety w konkretnym przypadku może to w pewnym zakresie wynikać z takiego a nie innego podejścia urzędnika.  Działalnością jest m.in.  działalność zarobkowa
  a)    wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa,

  prowadzona we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w ustawie o podatku dochodowym.

  Prawda że fajna :D. To ta z PIT-u, a większość ustaw ma swoje definicje....

  Niemniej, jeżeli uzyskujemy jakiś przychód, to co do zasady podlega on opodatkowaniu (jak nie wiemy gdzie go wrzucić, to z reguły są to inne źródła).  Obowiązuje bowiem zasada że opodatkowane jest wszystko za wyjątkiem tego, co ustawodawca wprost z opodatkowania wyłączył.

  Jeżeli chce Pan być w "zgodzie z fiskusem" i rozliczać się z podatków jak ustawodawca przykazał, to sugerowałbym uzyskany z tego tytułu dochód wykazać właśnie w tych innych źródłach.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania