eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Czy w akcie notarialnym dopuszcza się taki zapis?


2013-02-22 16:49 autor: krakus

4 942 odsłon

Czy w akcie notarialnym dopuszcza się taki zapis?

W Akcie ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i umowie przeniesienia jego własności spisanego w formie Aktu Notarialnego Notariusz umieścił na życzenie Spółdzielni zapis o treści "W umowie zbycia lokalu wymagane jest zastrzeżenie, że nabywca (nabywcy) związani są treścią pełnomocnictwa opisanego w ust.1. Zawarcie umowy zbycia lokalu wymaga zgody Spółdzielni."

W związku z powyżej zacytowanym punkcie z Aktu Notarialnego mam pytanie czy zgodnie z obowiązującym prawem dopuszczalne jest warunkowanie zarządzania własnością lokalu w przypadku ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia na rzecz nabywcy własności przedmiotowego lokalu wraz z prawami związanymi z jego własnością.

Moim zdaniem  zapis wymogu zgody Spółdzielni na zbycie lokalu jest sprzeczny z zapisem o przeniesieniu własności lokalu wraz z prawami związanymi z jego własnością.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • rabinka złoto

  Dodano 2012-11-16 17:30 przez rabinka złoto

  Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu

  Proszę o pilna odpowiedz co zyskam a co tracę w takim sformułowaniu na akcie notarialnym. Czy przekształcać mieszkanie w prawo własności jak najszybciej?

 • rabinka złoto

  Dodano 2012-11-15 21:38 przez rabinka złoto

  Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu

  Mam własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu, mam akt notarialny i księgę wieczystą. Czy zasadne i dlaczego jest przekształcenie w odrębną własność? Jak to zrobić?

 • konto usunięte

  Dodano 2012-10-25 13:32 przez konto usunięte

  Przekazanie mieszkania

  Mam wykupione mieszkanie od Spółdzielni, nie mam jeszcze zrobionego aktu notarialnego. Posiadam tylko wszelkie dokumenty od Spółdzielni, że jestem właścicielką mieszkania. Chciałabym to mieszkanie przekazać siostrze, czy w tym wypadku muszę najpierw zrobić akt notarialny. Jak w tym przypadku przekaz...

 • aneczka6609

  Dodano 2012-11-15 11:48 przez aneczka6609

  Czy muszę zapłacić podatek?

  w 1999 r nabyłam prawo spółdzielcze do lokalu. W 2008 wyodrębniłam własność do lokalu. W 2009 sprzedałam mieszkanie. w 2012 US domaga się spłaty podatku. Czy mam prawo do ulgi meldunkowej i nie płacenia podatku.

 • maro

  Dodano 2012-10-11 06:51 przez maro

  Czy muszę odprowadzić podatek od sprzedanej nieruchomości?

  Mieszkanie kupiłem w 2003 roku od spółdzielni. W roku 2005 przekształciłem mieszanie z spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. W roku 2010 sprzedałem mieszkanie, czy w związku z tą sprzedażą muszę odprowadzić podatek, czy data kupna liczy się od nab...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania