eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Rejestracja działalności w wirtualnym biurze


2013-09-16 19:12 autor: konto usunięte

3 068 odsłon

Rejestracja działalności w wirtualnym biurze

Dzień dobry,

mam takie pytanie: chciałabym zarejestrować firmę na adres wirtualnego biura. Zaznaczę, że ono istnieje naprawdę, posiada lokale, które można wynajmować na godziny itp. Jestem tłumaczem i mogę pracować wszędzie - ławka w parku, w domu, kafejce, u klienta itp itd. więc wynajęcie normalnego biura nie jest opłacalne w moim przypadku.

Już miałam w ręku przykładowa umowę i wygląda to jak zwykła umowa najmu. Czy nie będę miała problemu z zarejestrowaniem firmy na taki adres? Dodam, że moja księgowość poprowadzi biuro rachunkowe i tam tez będą przechowywane księgi, więc w razie kontroli z US to księgowy się tym zajmie w biurze rachunkowym.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-16 19:45 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  W przypadku rejestracji musi pani podać adres prowadzenia działalności (biura). To gdzie będzie Pani pracować nikogo nie obchodzi, natomiast musi byc podany jakiś adres do korespondencji. W przypadku rejestracji działalności nikt nie będzie sprawdzał tego czy Pani tam faktycznie urzęduje czy nie. Jeżeli w przyszłości okaże się , że to lipa to może mieć Pani problemy np. wynikające z braku przepływu wiadomości.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-16 20:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziekuje za odpowiedz.

  W biurze o ktorym wspominalam posiadalabym skrzynke na korespondencje oraz obsluga biura informuje o naplywajacej korespondencji wiec tutaj raczej problemow nie bedzie. A przeciez US przychodzic bedzie do mojego ksiegowego a nie do mnie?? Chyba ze sie myle?

  Raczej chodzilo mi o to czy istnieja jakies bariery prawne co do dzialalnosci takich biur w Polsce-bo za granica to nie jest nic dziwnego i wiele osob wykonujacych np. wolne zawody korzysta z uslug wirtualnych biur. Szukalam wiadomosci na internecie ale bezskutecznie.A nie chce miec zadnych problemow natury prawnej z tym zwiazanych.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-16 21:14 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Tak jak mówiłem wcześniej, nie będzie żadnych problemów, o ile nie nastąpią jakieś kłopoty w komunikacji i w związku z tym problemy z urzędami.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-17 10:01 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • an158

  Dodano 2016-11-03 17:44 przez an158

  Czy kancelaria podatkowa to, to samo co biuro rachunkowe?

  Osoba fizyczna (księgowy) chce założyć działalność gospodarczą i świadczyć usługi księgowe (robi to samo co księgowy w firmie, ale pod własną działalnością). Czy nie mając tytułu "doradca podatkowy" można nazwać firmę "kancelaria podatkowa", a nie "biuro rachunkowe"? Czy taka działalność podlega opo...

 • PaulaK

  Dodano 2016-03-21 10:44 przez PaulaK

  Zgoda właściciela na działalność gospodarczą

  Wynajmuję mieszkanie wraz z partnerem, umowa najmu jest na niego. Chciałabym założyć działalność gospodarczą (sklep internetowy) w tym mieszkaniu lecz nie wiem czy wystarczy tylko zgoda właściciela na działalność gospodarczą, czy potrzebuję także umowy najmu?

 • sesheen

  Dodano 2014-03-19 18:26 przez sesheen

  biuro wirtualne - adres prowadzenia działalności

  Witam,
  chcę założyć jednoosobową działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa - na portalu aukcyjnym). Ponieważ mieszkanie, w którym mieszkam jest wynajmowane (nie wchodzi w grę umowa użyczenia) - chciałam skorzystać z usługi wirtualnego biura.
  Wykonałam telefon na infolinię CEIDG i Pani urzędnik o...

 • zapytana2016

  Dodano 2016-06-20 15:01 przez zapytana2016

  Sprzedaż odzieży - ryczałt, bez VAT. Co zamiast faktury VAT?

  Witam, założyłam działalność - detaliczna sprzedaż odzieży - forma opodatkowania: ryczałt 3%, bez VAT.Po towar byłam na giełdzie hurtowej, gdzie sprzedawcy za zakup nie dali faktur ani rachunków, tylko karteczki z ilością zakupionych sztuk odzieży i należną kwotą do zapłaty w gotówce. Czy takie kart...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-02-17 12:45 przez konto usunięte

  Wirtualne biuro

  Dzień dobry,
  jakie przepisy/ustawy reguluje działalność firm świadczących usługi typu wirtualne biuro. Przykład:
  Firma X świadczy (wirtualne biuro) świadczy na rzecz firmy Y usługę "wirtualne biuro". Umowa między X i Y wygasła. Czy X ma obowiązek, wynikający z przepisów (jeśli tak to jakich), złożyć...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania