eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › biuro wirtualne - adres prowadzenia działalności


2014-03-19 18:26 autor: sesheen

4 227 odsłon

biuro wirtualne - adres prowadzenia działalności

Witam,

chcę założyć jednoosobową działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa - na portalu aukcyjnym). Ponieważ mieszkanie, w którym mieszkam jest wynajmowane (nie wchodzi w grę umowa użyczenia) - chciałam skorzystać z usługi wirtualnego biura.

Wykonałam telefon na infolinię CEIDG i Pani urzędnik oznajmiła, że jest to niemożliwe. Nie mogę podać takiego adresu (tzn. adres do korespondencji tak, ale nie jako adres wykonywania działalności).

Mam pytanie do osób, które korzystają z tej opcji:

1. Przy rejestracji trzeba podać adres zamieszkania, zameldowania, główne miejsce wykonywania działalności gospodarczej, adres do doręczeń, dodatkowe miejsce wykonywania działalności gospodarczej - czy w trzech ostatnich przypadkach podaliście adres biura wirtualnego? Nie było z tym problemu?

2. A co z miejscem przechowywania dokumentów księgowych? Jaki podać adres? Czy może to być adres zamieszkania? (przypominam mieszkanie prywatne - wynajmowane)

3. Pojawia się jeszcze kwestia kontroli np. z ZUS, US - w biurze, z którym chcę podpisać umowę nie można przeprowadzać kontroli, więc gdzie taka kontrola mogłaby się odbyć (rozumiem, że musi się odbyć tam, gdzie przechowywane są dokumenty)?

Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania ;)

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-26 17:07 autor odpowiedzi: dino53

  Pani z CEIDG tak odpowiedziała bo wg nich informacje maja byc rzetelne i prawdziwe, a faktycznie tam nie ma miejsca prowadzenia działalnosci.

  Mam taki sam problem i nie wiem co robic:(

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-26 18:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  To Pan/i ponośi ryzyko jakie wiąże się z prowadzeniem działalności. Firmę można zarejestrować on-line a dokumenty podpisać w urzędzie. W razie kontroli musi sie Pan/i liczyć z konsekwencjaki prowadzenia np- firmy krzak-, więc można, ale.... jest zawsze jakieś ale..., jeżli dane nie są zgodne ze stanem faktycznym.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • dino53

  Dodano 2014-03-25 21:10 przez dino53

  miejsce prowadzenia działalności

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, która jest zarejestrowana tam gdzie jestem zameldowana. W tej chwili wyprowadziłam się. W związku z tym muszę zmienić adres prowadzenia działalności. Tylko tutaj zaczyna się problem, ponieważ osoba od której wynajmuję nowe mieszkanie, nie zgadza ...

 • Azazull

  Dodano 2014-01-16 19:49 przez Azazull

  Odliczanie kosztów przychodu, a wynajem - rebus

  Witam Państwa,
  wynajmuję mieszkanie jako osoba prywatna (1-pokój z kuchnią i łazienką o pow. 40m/kw). Zastanawiam się czy po zmianie umowy najmu na firmę oraz zarejestrowaniu działalności w odpowiednim urzędzie mógłbym zakwalifikować opłaty typu czynsz, media, internet (także umowa "biznes") jako ko...

 • Anfirr

  Dodano 2022-06-15 21:09 przez Anfirr

  Agencja pracy - czy jako firma jednoosobowa musi mieć lokal do działalności?

  Witam,   Pracuję w Agencji pracy tymczasowej jako rekruter. Od 1 sierpnia zakładam własną działalność jednoosobową. Pkd 78.1; 78.10; 78.10.z. - pośrednictwo pracy oraz wyszukiwanie miejsc pracy w Polsce i za granicą.
  Mam pytanie odnośnie lokalu. Na różnych stronach inna interpretacja. Zgodnie z obec...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-02-17 12:45 przez konto usunięte

  Wirtualne biuro

  Dzień dobry,
  jakie przepisy/ustawy reguluje działalność firm świadczących usługi typu wirtualne biuro. Przykład:
  Firma X świadczy (wirtualne biuro) świadczy na rzecz firmy Y usługę "wirtualne biuro". Umowa między X i Y wygasła. Czy X ma obowiązek, wynikający z przepisów (jeśli tak to jakich), złożyć...

 • lpkwiecinski

  Dodano 2014-01-13 14:08 przez lpkwiecinski

  Zatrudnienie pracownika do sprzedaży, zestawienia a ewidencjonowanie wpłat

  Witam,
  posiadam kilka pytań odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej.Jestem świeżo po otwarciu jednoosobowej działalności i bardzo prosiłbym o pomoc.
  1. Sytuacja wygląda tak, że zajmuję się sprzedażą na allegro. Sam posiadam kilka kont/sklepów, z których prowadzę sprzedaż. Chciałbym zatrudnić ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania