eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Ochrona danych osobowych w agencji zatrudnienia


2013-08-13 17:20 autor: doda09

3 597 odsłon

Ochrona danych osobowych w agencji zatrudnienia

Zakładam agencje zatrudnienia i jak do tej pory największą przeszkodą są dla mnie wymogi GIODO. Mianowicie nie znam się na informatyce, a będę działać na podstawie strony internetowej z formularzem dla rodziców i formularzem dla niani. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy abstrahując od tych wszystkich pisanych językiem informatycznym ustaw o zabezpieczeniach teleinformatycznym da się jakoś prosto wytłumaczyć wymogi związane z ochroną danych?

Ja widzę to tak:

Mam stronę z hostingiem home.pl, który spełnia wymogi ustawy, zatem wystarczy, że dane z formularza będą przesyłane na mojego maila z hasłem, a ja będę wprowadzać je do bazy danych również zabezpieczonej hasłem w programie open office base. Czy to wystarczy, czy muszę stosować jakieś specjalne programy, jeśli tak to jakie? Oczywiście stworzę politykę bezpieczeństwa i instrukcje zarządzania systemem informatycznym oraz zarejestruję bazę danych.

Chciałam jeszcze podkreślić, że będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, tylko ja będę miała dostęp do danych, a działalność początkowo zamierzam prowadzić w mieszkaniu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-14 19:16 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Z tego co wiem,o ile hosting spełnia wszelkie standardy narzucone przez ustawę to jest ok. Ważne jeszcze jest to, aby Twoje połączenie (dostęp do danych) było szyfrowane (SSL lub SSH).

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • karolina.maciag

  Dodano 2014-09-01 12:56 przez karolina.maciag

  Ochrona danych osobowych - przekazywanie informacji do GIODO

  Ustawa o ochronie danych osobowych nakłada na administratora danych obowiązek zgłoszenia rejestru do GIODO. Jak to rozumieć? Jeśli tworzę nowy podmiot gospodarczy i zatrudniam personel, to informuję o tym GIODO? Co dokładnie powinno znaleźć się w informacji przesłanej do Generalnego Inspektora?
  Dzi...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-06-08 13:00 przez konto usunięte

  Ujawnienie danych osobowych

  Witam,gdzie złożyć skargę na firmę kurierską, która przekazała moje dane osobowe, w tym pesel innej osobie? W wyniku pomyłki pracownika firmy kurierskiej moje dane osobowe otrzymała nieznana mi firma, a ja otrzymałam dane osobowe innej nieznanej mi osoby.

 • sydagaja

  Dodano 2014-02-25 22:08 przez sydagaja

  Czy agencja zatrudnienia musi być VAT-owcem?

  Witam,
  czy agencja zatrudnienia (jednoosobowa działalność gospodarcza) musi być VAT-owcem? Zakładane usługi jedynie na terenie RP.
   

 • konto usunięte

  Dodano 2013-08-06 13:37 przez konto usunięte

  Jak wystawić fakturę dla kontrahenta niemieckiego za wykonaną usługę na terenie Niemiec?

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą jestem podatnikiem VAT, pracowałem na budowie w Niemczech i za wykonane usługi muszę wystawić fakturę dla niemieckiego kontrahenta.
  Bardzo proszę o informację z jaką stawka VAT mam wystawić fakturę, co mam być zapisane w fakturze i czy oprócz wystawionej...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-07-30 13:03 przez konto usunięte

  Zaliczenie w koszty polisy ubezpieczeniowej

  1. Czy mogę zaliczyć w koszty wartość polisy ubezpieczeniowej w dniu otrzymania dokumentów, a nie w dniu wystawienia? Polisa ubezpieczeniowa została wystawiona w czerwcu, aneks do polisy w lipcu i drugi aneks też w lipcu, opłaciłam ją też w lipcu oraz razem te 3 dokumenty otrzymałam pocztą też w lip...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Nadchodzi "super" GIODO. Jakie będą jego moce?

  Nadchodzi "super" GIODO. Jakie będą jego moce?

  Już wkrótce instytucja Generalnego Inspektora Danych Osobowych odejdzie do lamusa. Na jej miejsce powołany zostanie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Zmiana nie dotyczy jednak samej nazwy - następca GIODO zyska znacznie szersze ...

 • Kontrola GIODO w 2016 r. – kto powinien się obawiać?

  Kontrola GIODO w 2016 r. – kto powinien się obawiać?

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada w 2016 r. wzmożone kontrole legalności procesów przetwarzania danych osobowych. W jakich sektorach kontrole będą najczęstsze? Co dokładnie będzie przedmiotem kontroli?

 • Ochrona danych osobowych jako element przewagi konkurencyjnej

  Ochrona danych osobowych jako element przewagi konkurencyjnej

  Wysoka aktywność GIODO budzi niepokój, a często niechęć wielu przedsiębiorców. Obawy dotyczą głównie potencjalnie wysokich kosztów prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych. W ...

 • Ochrona danych osobowych: PIP pomoże GIODO

  Ochrona danych osobowych: PIP pomoże GIODO

  Od 2011 roku Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przeprowadził ponad 400 kontroli. To niewielka liczba w stosunku do ilości firm przetwarzających dane osobowe w Polsce. Sytuacja ta ma się jednak w najbliższym czasie zmienić i liczba ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania