eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Rejestracja działalności gospodarczej - jakie formularze i oświadczenia są wymagane przez US?


2013-04-02 21:53 autor: apmasaze

4 451 odsłon

Rejestracja działalności gospodarczej - jakie formularze i oświadczenia są wymagane przez US?

Jakie formularze, oświadczenia muszę dostarczyć do Urzędu Skarbowego zakładając działalność gospodarczą? Przy założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej i jednoczesnym zatrudnieniu w innej firmie jako pracownik etatowy.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-19 23:05 autor odpowiedzi: YPIConsulting

  Zakładając działalność gospodarczą należy wypełnić wniosek CEIDG-1 (druk do pobrania na stronie Ministerstwa Gospodarki), w którym dokonuje się również wyboru formy opodatkowania, metody opłacania zaliczek na podatek oraz zasad prowadzenia księgowości. Do wniosku można dołączyć również VAT-R (druk dostępny na stronie Ministerstwa Finansów). Nie ma potrzeby dostarczania innych oświadczeń.

   

  Pozdrawiam

  Katarzyna Dziadek

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • madzia87m

  Dodano 2013-05-14 12:58 przez madzia87m

  Czy można prowadzić dwie jednakowe działalności w tym samym miejscu?

  Dzień dobry, mam taki problem:
  Brat prowadzi warsztat samochodowy jako jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatnio przybyło pracy i potrzebuje osobę do pomocy - mojego męża. Nie chce go zatrudniać ani zakładać spółki. Padła propozycja, aby mąż założył swoją działalność. Oczywiście każdy rozliczał...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-08-13 13:36 przez konto usunięte

  Założenie działalności gospodarczej na urlopie macierzyńskim

  Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Jeszcze w tym roku chciałabym rozpocząć działalność, a po wykorzystaniu całego urlopu złożyć wypowiedzenie w dotychczasowej firmie.
  Czy jest taka możliwość i jakie koszty się z tym łączą? Czy muszę skracać urlop macierzyński i dopiero zakładać działalność?

 • YPIConsulting

  Dodano 2013-02-21 20:08 przez YPIConsulting

  Konto firmowe czy osobiste?

  Czy zakładając jednoosobową działalność gospodarczą jestem zobowiązany do założenia konta firmowego czy też mogę korzystać z konta osobistego?

 • sadki

  Dodano 2013-01-14 11:51 przez sadki

  Jak mogę założyć firmę?

  Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę założyć firmę. Jakie muszę mieć wymagania i jak to wszystko przebiega. Pracuję w Austrii, szef mi poradził abym założył własną firmę, nie bardzo się na tym znam. Proszę o poradę w tym temacie.

 • Mariusz

  Dodano 2013-06-05 21:24 przez Mariusz

  Czas utworzenia działalności

  Witam,
  Chcę wybudować budynek inwentarski w celu hodowli zwierzat. Gdy go wybuduje i zakupie zwierzęta przez pierwszy rok nie będę miał żadnych przychodów.
  Czy muszę od razu zakładać działalność gospodarczą czy mogę poczekać rok aż będzie ta działalność przynosić dochody i dopiero wtedy ja zarejestr...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania