eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Zatrudnienie u tego samego pracodawcy na warunkach własnej działalności po wygaśnięciu stałej umowy


2016-01-05 11:02 autor: truten

1 912 odsłon

Zatrudnienie u tego samego pracodawcy na warunkach własnej działalności po wygaśnięciu stałej umowy

Witam,

zacznę od opisania mojej sytuacji zawodowej. Podpisałem z moją firmą umowę na okres próbny wynoszący 3 miesiące. Po tej umowie podpisałem kolejną na rok (okres jej wygaśnięcia nastąpi z końcem marca 2016). Mój pracodawca chce podpisać ze mną umowę na czas nieokreślony od 01.04.2016.

Ja natomiast chciałbym zarejestrować siebie jako działalność jednoosobowa i podpisać umowę z pracodawcą jako podwykonawca. I w związku z tym mam pytanie, czy w takiej sytuacji nadal będzie mnie obejmować niższa składka na ZUS przez okres dwóch lat?

Pytam ponieważ słyszałem, że takiej "zniżki" nie ma w przypadku podpisywania umowy z dotychczasowym pracodawcą, ale nie wiem czy ta uwaga odnosi się tylko do osób, które już mają taką umowę i chcieliby zmienić tylko warunki, czy także dotyczy takich osób jak ja, dla których po zakończeniu umowy byłby to "nowy pracodawca"?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-01-05 20:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  NIe może Pan być na niskim ZUSie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kama96

  Dodano 2020-07-06 09:58 przez kama96

  CIĄŻA - założenie działalności gospodarczej/niski ZUS

  Dzień dobry, pracuję jako freelancer - copywriter, realizowałam zlecenia w oparciu o umowę o dzieło. Obecnie okazało się, że jestem w ciąży, chciałam się zarejestrować w PUP, ale wiem, że wówczas nie będę mogła zarabiać już na podstawie wspomnianych umów cywilnoprawnych.
  Zastanawiam się nad założeni...

 • ma

  Dodano 2021-09-15 09:08 przez ma

  Mały ZUS przy przejściu z umowy o pracę na B2B u tego samego pracodawcy.

  Witam, Chciałbym się zapytać czy jak przejdę z umowy o pracę na B2B i kontynuuję dalej współpracę z dotychczasowym pracodawcą to czy mały ZUS mi przysługuje? Jeżeli nie, to czy są od tego jakieś wyjątki np. zależy to od tego czy współpracuję tylko z byłym pracodawcą czy mam też innych klientów?

 • kriss2005r

  Dodano 2015-09-29 01:41 przez kriss2005r

  Jaką firmę otworzyć?

  Witam, chciałbym otworzyć serwis komputerwy z kolegą i nie wiem jaką spólkę najlepiej było by nam wybrać, jak to wtedy wychodzi z opłatami ZUS-u opłat. Serwis będzie typowo usługowym. Czy może bardziej opłaca się utworzyć firmę jedno osobową i zatrudnić kolegę?

 • konto usunięte

  Dodano 2015-12-16 12:05 przez konto usunięte

  Prowadzę własną działalność i spodziewam się dziecka

  Witam,czytam i czytam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Prowadzę działalność gospodarczą od lipca 2015 na tym niskim ZUS-ie, właśnie dowiedziałam się, że spodziewam się dziecka.Co mogę zrobić żeby (a raczej czy jeszcze mogę coś zrobić), żeby opłącić najwyższą składkę na ubezpieczenie zdrowot...

 • gutkowo77

  Dodano 2015-12-12 05:49 przez gutkowo77

  Wysokość macierzyńskiego po przejściu z umowy o pracę na samozatrudnienie

  Od 2000 roku do czerwca 2015 byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Średnie miesięczne wynagrodzenie wynosiło 5 000 zł brutto. Od czerwca 2015 założyłam firmę w czerwcu opłaciłam stawkę preferencyjna a od lipca opłacam składki od podstawy deklarowanej 6 000 zł.   W obliczu zmian sp...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania