eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Jaki wybrać podatek przy działalności jako pomoc biurowa, doradca, trener z dochodem do 5000 zł/mc?


2015-12-16 21:31 autor: sasana

2 372 odsłon

Jaki wybrać podatek przy działalności jako pomoc biurowa, doradca, trener z dochodem do 5000 zł/mc?

Witam serdecznie,

od dłuższego czasu jestem osobą bezrobotną i dostałam propozycję pracy (współpracy) jako doradca w pracach biurowych, trener i organizator prac innych.
 
Dochód miesięczny ma być w wysokości do 5000 zł brutto. Jeden mankament to mam założyć działalność i mam dylemat. Mam ponad 40 lat i problem z zatrudnieniem, więc uważam, że winnam podjąć takie ryzyko i założyć tą działalność tylko jaki podatek powinnam wybrać aby mieć jak najmniejsze koszty? Wiem, że same ZUS-y wyniosą mnie około 1000 zł.
 
Błagam o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-12-17 06:22 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Jeżeli nie będzie jako takich kosztów, można by się pokusić o opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym. Tutaj bowiem stawka ryczałtu na większość usług wynosi 8,5% od wartości uzyskanego przychodu (przy skali podatkowej zaczynamy od 18% ale dochodu).
  Trzeba jednak pamiętać, że ryczałt nie zawsze można stosować. Niektóre usługi doradcze, czy księgowe skutkują wyłączeniem prawa do tej formy opodatkowania. Stąd musimy w miarę możliwości wiedzieć jak najdokładniej, co to będą za usługi, aby przypadkiem z ryczałtu nie wylecieć.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-23 16:26 przez konto usunięte

  Ryczałt 5,5% - praca we Francji

  Witam,
  założyłem firmę w kraju na ryczałcie 5,5% na małym ZUS-ie. Wyjeżdżam do Francji i będę pracował pod francuską firmą.
  Wypłatę będę otrzymywał w euro. Proszę o wytłumaczenie mi obliczania składki do US z odliczeniem małego ZUS-u.
  Również to, co zrobić, gdy wychodzi minusowa po odliczeniu ZUS. ...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-12-18 10:35 przez konto usunięte

  Zakładanie firmy: sprzedaż przez internet, ryczałt i kasa fiskalna

  Witam :)Mam zamiar założyć działalność gospodarczą w styczniu lub lutym, która będzie zajmowała się tylko sprzedażą przez internet różnych kluczy do gier itd., które będą wysyłano za pomocą wysyłki na adres e-mail kupującego. Jako formę opodatkowania wybiorę ryczałt. I mam odnośnie tej firmy kilka p...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-03-03 12:00 przez konto usunięte

  Założona działalność - ryczałt ewidencja

  Dzień dobry,założyłem działalność gospodarczą rozliczaną na ryczałcie ewidencjonowanym. Chciałbym się dowiedzieć, czy w przypadku braku przychodu w miesiącu należy rozpisać w ewidencji za taki miesiąc wyliczenia podatku z uwzględnieniem przysługujących odliczeń składek, czy zostawiamy pustą stronę z...

 • odeta8484

  Dodano 2015-07-05 08:30 przez odeta8484

  Ile wyniesie macierzyński dla przedsiębiorcy?

  Mam działalność gospodarczą od 3 lat. Płacę teraz ten ZUS ok. 1100 zł. Mam następujące pytania: 1. Jak będę płacić cały czas taki ZUS, jak dotychczas to ile będę miała zasiłku macierzyńskiego?
  2. Podczas bycia na macierzyńskim trzeba opłacać wszystkie składki?

 • katannoname

  Dodano 2015-07-03 14:33 przez katannoname

  Wysokość wynagrodzenia na samozatrudnieniu

  Witam Muszę podjąć decyzję, jakiej wysokości składki mam płacić na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz fundusz pracy i interesuje mnie, według jakiego wzoru oblicza się wysokość wynagrodzenia w zależności od w/w opłat, tak abym w razie zwolnienia mógł ocenić, jaką kwotę otrzymam.
  Z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania