eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Problem najemców mieszkania


2017-01-07 00:27 autor: marnat

1 679 odsłon

Problem najemców mieszkania

Znalazłam mieszkanie, które chciałabym jak najszybciej wynająć, jednakże obecnie jestem najemcą innego mieszkania. W obecnym mieszkaniu mam problem z potwornym zimnem, a także brakiem cyrkulacji powietrza (brak kratki wentylacyjnej w kuchni i łazience), ze skutkiem powstania pleśni na ścianach (dodam, że jestem alergikiem).

Administracja mieszkania nie reaguje na ten problem, twierdząc, że wina leży po mojej stronie. Czy mogę rozwiązać umowę powołując się na art. 682 KC, czy grożą mi jakieś konsekwencje? Czy administrator wynajmowanego mieszkania może domagać się zapłaty ostatniego czynszu? Co jeśli nie zapłacę, ale nie odbiorę kaucji?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Punia

  Dodano 2014-02-27 20:01 przez Punia

  Odzyskanie całości kaucji za mieszkanie

  Witam,
  w dniu 22.02.2014 r. podpisaliśmy umowę najmu mieszkania na okres 6 miesięcy. Przy podpisaniu umowy zapłaciliśmy kaucję w wysokości 2000 zł. Do mieszkania mieliśmy wprowadzić się od 01.03.2014 r. Niestety z zaistniałych okoliczności nie możemy wynająć tego mieszkania, ponieważ babcia sprzedał...

 • babeth1

  Dodano 2016-01-03 11:51 przez babeth1

  Najem lokalu użytkowego

  Będę wynajmowała lokal użytkowy przedsiębiorcy, który nie jest płatnikiem VAT. Ja nie prowadzę działalności gospodarczej, więc ten wynajem nie będzie opodatkowany podatkiem VAT.Czy mogę wynajmującemu wystawiać rachunek czy powinien on opłacać czynsz tylko na podstawie umowy?

 • VAT a faktura za media

  Dodano 2015-11-06 13:51 przez VAT a faktura za media

  Remont a zawieszenie czynszu w wynajmowanym lokalu

  Czy można zawiesić czynsz osobie wynajmującej np. z tytułu remontu na okres np. 3 miesięcy? Jaki artykuł reguluje taką sprawę?

 • Ifo

  Dodano 2015-03-18 13:24 przez Ifo

  Regulacje prawne dotyczące lokalu użytkowego

  Wynajmuję lokal użytkowy. Najemca złożył mi pismo, że chce obniżyć czynsz najmu lokalu. Na jakie regulacje prawne mogę się powołać w sytuacji gdy nie chcę obniżyć czynszu oraz gdy znajdę kogoś innego na najem? Czy możemy wtedy zerwać umowę?

 • Cleo4

  Dodano 2020-09-30 14:34 przez Cleo4

  Wynajmowane mieszkanie, koniec umowy.

  Witam, od kilku lat wynajmuję mieszkanie od prywatnego właściciela budynku. Mieszkanie, gdy je zaczęliśmy wynajmować, było w opłakanym stanie. Po prostu do gruntownego remontu. Włożyliśmy w to mnóstwo pieniędzy, ponieważ bez remontu nie można by było tu zamieszkać.
  Umowy były podpisywane na dwa lata...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania