eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Odzyskanie całości kaucji za mieszkanie


2014-02-27 20:01 autor: Punia

2 967 odsłon

Odzyskanie całości kaucji za mieszkanie

Witam,

w dniu 22.02.2014 r. podpisaliśmy umowę najmu mieszkania na okres 6 miesięcy. Przy podpisaniu umowy zapłaciliśmy kaucję w wysokości 2000 zł. Do mieszkania mieliśmy wprowadzić się od 01.03.2014 r. Niestety z zaistniałych okoliczności nie możemy wynająć tego mieszkania, ponieważ babcia sprzedała dom i kupiła nam mieszkanie. Dnia 27.02.2014r postanowiliśmy zrezygnować z najmu mieszkania.

Dodam, że umowa nie jest podpisana przez biuro nieruchomości. Nie jest nawet wpisane, ile płacilibyśmy za czynsz, media itp. Słownie było tylko powiedziane, że dajemy 1000 zł za miesiąc i nic nas nie obchodzi. Słownie było również powiedziane, że jeżeli zrezygnujemy z najmu bez okresu wypowiedzenia kaucja zostaje zwrócona w całości. Nie mieszkaliśmy tam w ogóle ani nie mieliśmy wcześniej kluczy także kaucja zabezpieczająca powinna być zwrócona w całości, ponieważ jest to właśnie zabezpieczenie przed zniszczeniami.

Właścicielka natomiast powiedziała, że odda nam 1500 zł ponieważ 500 zł zabiera w rekompensacie za to, że została na lodzie. Dodam, że wcześniej nie pobrali od nas żadnej zaliczki, która zabezpieczyłaby ich w razie naszej rezygnacji z mieszkania. Dlaczego więc chce zabrać to 500 zł? Czy mamy prawo odzyskać kaucję w całości?

Pytanie zaktualizowano 2014-02-27 22:55

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi ponieważ jutro idę po zwrot tego 1500zł. Czy mam mowic wlascicielce ze chce cale 2 tysiace?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • YPIConsulting

  Dodano 2013-03-13 13:30 przez YPIConsulting

  Umowa najmu a wyposażenie mieszkania. Czy umowa jest wiążąca?

  Podpisałem umowę o najem mieszkania z jego właścicielem. W międzyczasie okazało się, że sprzedaje on całą kamienicę. Z nowym właścicielem doszedłem do porozumienia w sprawie najmu i podpisaliśmy nową umowę o wynajem na czas określony. Wraz z nadejściem czasu jej wygaśnięcia nowy właściciel przypomni...

 • koliber70

  Dodano 2011-04-14 23:31 przez koliber70

  Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Czy przy wynajmowaniu mieszkania pomoże coś zabezpieczenie się podpisanym (bez daty), z góry, przez przyszłego najemce wypowiedzenia przez NIEGO umowy najmu?
  Czy może podpisanie umowy na wynajęcie mu jednego pomieszczenia (pokoju) daje jakieś większe szanse na posiadanie w większym "władaniu" swego ...

 • Myliberty

  Dodano 2021-10-10 12:47 przez Myliberty

  Umowa najmu.

  Witam serdecznie. Pani właścicielka chce podpisać ze mną umowę najmu okazjonalnego. Problem jednak w tym, że jestem sama i nie mam nikogo, kto mógłby poświadczyć, że w razie czego mogę u niego mieszkać a ponoć jest to wymagane do takiej umowy.
  Co mam zrobić w takiej sytuacji, żeby nie stracić możliw...

 • Babeczki1234

  Dodano 2022-05-25 21:40 przez Babeczki1234

  Wypowiedzenie najmu lokalu mieszkalnego

  Proszę o pomoc. Decyzja o najem zawarta w 1996 r. z urzędu miasta. Lokal był adm w 2009 r. przejęty przez agencję. Budynek na mój koszt remontowany, jest cały zniszczony. Z 7 lokali 2 w tej chwili są wynajmowane. Jestem tam zameldowana z 2 dzieci, metraż mały 24m, jedyna z całej kamienicy mam łazien...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-03-25 18:31 przez konto usunięte

  Co jest złego w tej umowie najmu?

  Od stycznia br. jestem właścicielem mieszkania otrzymanego jako darowiznę od matki. Lokatorka, która wynajmuje to mieszkanie odmawia podpisania ze mną umowy najmu ponieważ treść umowy jej nie odpowiada.
  Co w tej sytuacji? Nadmieniam, że do 20 kwietnia mam termin złożenia w Urzędzie Skarbowym oświadc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oraz multiagencji ubezpieczeniowej Unilink wyjaśniają, dlaczego taka polisa jest dobrym rozwiązaniem.

 • Kiedy umowa najmu okazjonalnego będzie nieważna?

  Kiedy umowa najmu okazjonalnego będzie nieważna?

  Umowa najmu okazjonalnego wymaga dodatkowych formalności. Wyjaśniamy, czy ich niedopełnienie skutkuje nieważnością takiej umowy.

 • Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Wyjaśniamy, jakie szczególne kwestie dotyczą najmu takiej części mieszkania.

 • Wynajem mieszkania od A do Z

  Wynajem mieszkania od A do Z

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion’s Bank podpowiada jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w niedalekiej przyszłości mogą sporo kosztować.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania