eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wynajem mieszkania przez rodzeństwo


2014-04-02 20:01 autor: ania4halas

3 039 odsłon

Wynajem mieszkania przez rodzeństwo

Chciałem się dowiedzieć, czy podatek za wynajem mieszkania odprowadzają wszyscy właściciele nieruchomości, tzn. dwie siostry są właścicielkami mieszkania? Obie podpisują umowę najmu tego mieszkania, np. studentom. Powiedzmy, że koszt najmu wynosi 600 zł. Za ten podatek odprowadza jedna z nich od tej kwoty, czy obie od kwoty 300 zł?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • misiaczek

  Dodano 2013-12-03 20:08 przez misiaczek

  Wynajem mieszkania a nieuczciwi lokatorzy

  Wynajęłam mieszkanie córki za jej pozwoleniem dla pary. Umowę sporządziłam na siebie, miedzy dziewczyną a mną na rok czasu i okazało się po ok. dwóch miesiącach, że trafiłam na oszustów, gdzie pan z tej pary trafił do wiezienia za kradzież samochodu, gdzie ona razem z nim była złapana przez policję ...

 • Kazia119

  Dodano 2014-07-12 10:24 przez Kazia119

  Meldunek tymczasowy obywateli Ukrainy

  Szanowni Państwo,
  wynajmuję mieszkanie małżeństwu z Ukrainy. Meldunek odnawiamy co pół roku. Obecnie jest z nimi córka, w ciąży. Czy jeśli zamelduję ją również tymczasowo, do końca rokiu to gdy urodzi dziecko, a czas meldunku się zakończy, będę miała prawo wymagać od nich wyprowadzenia się?
  Czytałam...

 • perełka

  Dodano 2014-06-26 18:22 przez perełka

  Czy właściciel może wyrzucić nas z mieszkania, kiedy kończy się umowa?

  Mieszkanie wynajmujemy od 6 lat, wszystkie rachunki płacone są na czas, nie mamy żadnych zadłużeń. Mamy troje dzieci - sam pracuję. Właściciel wypowiedział nam mieszkanie.
  Moje pytanie brzmi: jeśli nie znajdę mieszkania za podobna kwotę i o tym samym standardzie, to czy ma prawo nas wyrzucić?

 • RySz

  Dodano 2014-06-15 13:37 przez RySz

  Sprzedaż/wynajem odziedziczonego mieszkania

  Moje pytanie
  Własnościowe, spółdzielcze mieszkanie odziedziczyłem po rodzicach wspólnie z rodzeństwem (razem ze mną 3 osoby) – akt notarialny. W mieszkaniu tym nikt nie mieszka. Na bieżąco wnoszę opłaty, żeby nie powodować jego zadłużenia. Aby nie płacić podatku przez 5 lat nie możemy go sprzedać.
  ...

 • Arturovb

  Dodano 2014-02-15 13:36 przez Arturovb

  Sprzedaż ziemi rolnej otrzymanej w spadku i darowiźnie a konieczność zapłacenia podatku

  Dostaliśmy z siostrami w drodze spadku 12 ha ziemi rolnej po rodzicach, czyli kazdy z nas po 1/4. Moje siostry sprzedały swoją część i podarowały mi jeszcze pole rolne 1,66, czyli mam 1/4 po spadku, a 3/4 po darowiźnie.
  Teraz chciałbym te pole sprzedać gospodarzowi, który chce kupić te pole rolne w ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania